Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Čtyři minuty, Barva peněz a Víkend na Zuydcoote

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 1 minuta

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Kino Barrandov, 19:00 – drama Čtyři minuty – Pianistka Traude Krüger vyučuje již 60 let hru na klavír v jedné ženské věznici. Až to skoro vypadá, že si sama odpykává trest. Když má začít vyučovat uzavřenou, nevypočitatelnou a agresivní Jenny, která sedí za vraždu, zprvu to odmítne. Ale v okamžiku, kdy tuto vzpurnou dívku uslyší hrát, změní své rozhodnutí. Její nadání je zcela zřejmé a je ukryto pod slupkou drsné holky s násilnickými sklony k sobě samé, ale i k okolí. Německé drama (2006)

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Barva peněz - Eddie býval jedním z nejlepších hráčů kulečníku a teď si vzal do parády Vincenta. Vydají se napříč Amerikou s cílem vyhrát prestižní turnaj, pak se ale všechno změní a z parťáků jsou rázem soupeři. Americké drama (1986)

  • ČT Sport, 20:15 – Švédsko – Francie – Přímý přenos utkání základní skupiny na MS v ledním hokeji z Prahy komentují Robert Záruba a Milan Antoš

Content

  • ČT art, 20:20 – hudební komedie Sto dukátů za Juana – Televizní inscenace hudební komedie Vladimíra Dvořáka, který by se v těchto dnech dožil svých devadesátin. Československá hudební komedie (1971)

  • ČT 2, 22:05 – válečný film Víkend na Zuydcoote – Tisíce vojáků ztracených v dunách při ústupu Spojenců v červnu 1940. Film natočený podle románu Roberta Merlea. Francouzský válečný film (1964)

Našli jste v článku chybu?