Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Čtyři svatby a jeden pohřeb, Čistá duše a Mám rozprávkový dom

21. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – životopisné drama Čistá duše – Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na univerzitu v Princetonu s pověstí zcela mimořádně talentovaného matematika. Nepodobá se svým vrstevníkům. Neúčastní se jejich zábav, žije ve vlastním, uzavřeném světě a dokonce nechodí ani na přednášky. Je doslova posedlý touhou po objevu „originální myšlenky“. Nalezne ji a vysokou školu opouští jako vědec, který svojí matematickou teorií doslova převrátil naruby ekonomické teze. (A Beautiful Mind, USA, 2001)

  • Prima Max, 20:15 – komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb – Londýňan Charles (Hugh Grant), ačkoliv je pohledný a šarmantní a má kolem sebe mnoho žen, se zatím nechce vázat. Čím více ubývá jeho svobodných kamarádů, tím méně chce být jako oni. Ale všechno se změní, když potká svobodomyslnou Američanku Carrie (Andie MacDowell). Okamžitě se zamiluje, ale brzy zjišťuje, že se chce také vdávat… (Four Weddings and a Funeral, Velká Británie, USA, 1994)

  • Jednotka, 20:25 – koncert Mám rozprávkový dom – Záznam koncertu při příležitosti 50. výročí československé autorské soutěže Bratislavská lyra. „Mám rozprávkový dom, s vysokou strechou kdesi pod nebom…“ Je to 50 let, kdy s touto písní zvítězil Karel Gott na prvním ročníku festivalu československé populární písně Bratislavská lyra 1966. Po půlstoletí ji mistr opět zazpívá na koncertě „Lýra 50“, na kterém vystoupí více než 70 účinkujících. (Slovensko, 2016)

ebf - partner 1

  • Prima Max, 20:15 – komedie Já nejsem já – Námět Václava Nývlta těží z častého nesplnitelného přání mnoha lidí, kteří by v nejrůznějších situacích ze všeho nejraději byli někým jiným. Dvěma hrdinům filmového příběhu, slušnému, leč sucharskému inženýru Zárubovi, a sňatkovému podvodníkovi Majerovi, se toto přání splní. (Československo, 1985)

  • Kino Barrandov, 23:50 – drama Rodinná záležitost – Melissa se stala svědkem vraždy svého přítele. Už to je dostatečný důvod na to, aby se cítila více než znepokojená. Tak jako vždy se nakonec svěří své starší sestře. Jenže ta ve snaze vyřešit pátrání nechtíc navede vyšetřovatele na stopu Melissy, kterou policie z vraždy podezřívá. (Her Sister’s Keeper, Kanada, USA, 2006)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).