Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Dějiny násilí, Blindspot a Zrození

7. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Zrození – Deset let poté, co náhle zemřel její hluboce milovaný muž, je Anna (Nicole Kidman) připravena překonat svůj smutek a začít nový život. Souhlasí, že si vezme Josepha (Danny Huston), příjemného, vzdělaného muže, který se o ni uchází už tři roky. Annino rozhodnutí potěší i její matku Eleanor (Lauren Bacall), elegantní, panovačnou ženu, která uvítá Josepha v rozlehlém aristokratickém bytě v New Yorku, kde všichni společně bydlí i s Anninou těhotnou sestrou Larou (Alison Elliot) a jejím manželem (Arlissem Howardem). Právě zde se jednoho večera shromáždí přátelé Anny a Josepha, aby jim poblahopřáli k jejich zasnoubení. (Birth, USA, Německo, 2004)

  • Nova Cinema, 22:10 – thriller Dějiny násilí – Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a spokojený život se svou ženou Edie (Maria Bello) a dvěma dětmi v malém městečku v Indianě. Jednoho dne ale překazí pokus o loupež a v sebeobraně zabije dva zločince. Jeho hrdinství přiláká média a on se ocitá ve světle reflektorů… (A History of Violence, USA, Německo, 2005)

  • Prima Max, 22:15 – drama Thelma a Louise – Samostatná, životem zatrpklá servírka Louise Sawyer a její kamarádka, poddajná, despotickým manželem ovládaná Thelma Dickinson, se vydají na víkendový výlet do hor, aby unikly nudě všedního života. Když se večer zastaví na večeři, Thelma nadšená pocitem svobody se opije a začne koketovat s náhodným známým. Když se ji muž pokusí na parkovišti znásilnit, objeví se Louisa a po prudké hádce ho v afektu zastřelí. (Thelma & Louise, USA, 1991)

KL22 hlasovani

  • Nova, 22:50 – sci-fi Mrtvý bod (Blindspot, 1/23) – Na newyorském Times Square se najde taška, ve které je živá mladá žena, jejíž tělo je pokryto záhadným tetováním. Agent FBI Kurt Weller, jehož jméno má vytetované na zádech, byl díky tomu k případu povolán. On a jeho tým postupně zjišťují, že každé tetování je vodítkem ke zločinům, které se teprve stanou a které bude třeba vypátrat. (Blindspot, USA, 2015)

  • Kino Barrandov, 23:50 – thriller Odměna za vraždu – Kate Grahamová (Brooke Burns) právě přišla o svého milovaného manžela a stala se dědičkou značného bohatství. Do jejího života ale vstupuje neklid, protože má podezření, že za vraždou jejího manžela stojí sériový vrah. Ten od ní navíc požaduje podíl… (Murder on Spec, USA, 2006)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.