Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Den před krizí, Dva v tom a Charleyova teta

11. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – thriller Den před krizí – Film ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů poslední finanční krize. Když nezkušený finanční analytik odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. (Margin Call, USA, 2011; hrají: Kevin Spacey, Zachary Quinto, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci, Demi Moore)

  • Prima Max, 20:15 – romantická komedie Dva v tom – Má krásnou přítelkyni, úspěšnou lékařskou praxi i Porsche. Vše jde skvěle do okamžiku, kdy mu přítelkyně sdělí, že je v tom. Sam je zděšen a málem ztratí všechno krásné, co v životě měl. Když navíc při porodu asistuje ruský gynekolog, není daleko od sesypání. Devět měsíců rozhodně není moc času na to, aby muž konečně dospěl. (Nine Months, USA, 1995; hrají: Hugh Grant, Julianne Moore, Tom Arnold, Joan Cusack, Jeff Goldblum, Robin Williams)

  • ČT art, 20:20 – záznam divadelního představení Charleyova teta – Oxfordské univerzitní koleje, konec 19. století: ztřeštění spolužáci Charley a Jack mají v úmyslu požádat své vyvolené o ruku, ale dobová etiketa si žádá doporučení důvěryhodné osoby. Charleyho má navštívit bohatá tetička z Brazílie a problém se zdá být vyřešen. Jenže teta ne a ne dorazit a slečny už jsou na cestě. Zoufalá situace si žádá zoufalé řešení, a tak se rozhodnou, že Charleyovu tetu bude v přestrojení představovat jejich spolužák. (Legendární inscenace Městských divadel pražských, Československo, 1969; hrají: Lubomír Lipský st., Jana Drbohlavová, Květa Fialová, Libuše Švormová, Marie Rosůlková)

  • Jednotka, 20:25 – komediální drama Devět paruk – Jednadvacetiletá dívka právě nastoupila na vysokou, když u ní lékaři diagnostikovali rakovinu. Svět se jí obrátil vzhůru nohama, ale je bojovnice. Chce si užívat života se vším, co jí nabízí – sny, večírky, smíchem, flirtováním a sexem. Devět různých paruk se proto stane novým elixírem jejího života. Snímek natočený na motivy skutečné události. (Heute bin ich blond, Německo, 2013)

  • ČT 2, 23:20 – thriller Umírá se jen dvakrát – Kdysi slavný koncertní pianista je zavražděn. Případu se ujímá inspektor Robert Staniland, zkušený, cynický vlk samotář. Brzy se seznámí s vdovou, která se rozhodně neutápí ve smutku, stejně jako nevlastní syn, závislý na heroinu. Do případu ale také vstupuje tajemná milenka, která začne se Stanilandem hrát vzrušující a krutou hru. (On ne meurt que deux fois, Francie, 1985; režie: Jacques Deray; hrají: Michel Serrault, Charlotte Rampling, Elisabeth Depardieu)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.