Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Dým bramborové natě, Soupeři nebo Ženy sobě

5. 6. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Válečný kůň – Příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně se odehrává na samém počátku první světové války. Kůň je prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby svého koně našel. (War Horse, USA, 2011)

  • Prima Max, 20:15 – komedie Ženy sobě – Smolařka Annie (Wiig) je všechno, jen ne úspěšná. Pochybné milence opouští nedůstojně, většinou přes plot, a v práci ji terorizují zákazníci, takže nad ní permanentně visí hrozba vyhazovu. Jediný světlý bod v jejím životě představuje kamarádka Lillian, ale ta jí právě oznámila, že se bude vdávat… (Bridesmaids, USA, 2011)

  • ČT art, 20:20 – Operní festival v Bregenzu: W. A. Mozart – Kouzelná flétna – Mimořádně atraktivní uvedení známé opery z festivalu na břehu Bodamského jezera v rakouském Bregenzu ze srpna 2013. Orchestr Vídeňských symfoniků řídí P. Summer, spoluúčinkuje Pražský filharmonický sbor.

  • JOJ Family, 20:20 – drama Dým bramborové natě – Stárnoucí pražský specialista Rudolf Hrušínský přijme po rozchodu se ženou, která zůstala v zahraničí, místo obvodního lékaře ve venkovském zdravotním středisku, kde chce opět najít duševní klid a rovnováhu. Hledá ji v atmosféře dětství, v kraji, který je v jeho vzpomínkách spjat s vůní říjnových ohníčků a pečených brambor. Zprvu naráží na nedůvěru, nepochopení i pomluvy místních obyvatel. Jeho odborné znalosti, chápání lidských hodnot i slabostí a moudrý klid však jeho okolí přesvědčí, že je nejen dobrý lékař, ale i člověk. (Československo, 1976)

  • ČT2, 22:45 – válečné drama Soupeři – Dramatický film o dvou důstojnících napoleonské armády, kteří jeden na druhého útočí v nelítostných soubojích. Jejich spor začal maličkostí, ale přerostl v posedlost, která ovládla životy obou mužů na 30 let. Film byl natočen podle povídky Josepha Conrada. (The Duellists, Velká Británie, 1977)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.