Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Gabrinus liga, KHL, Červená pustina a Vnitřní vesmír

24. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Sport, 17:25 – CSKA Moskva – Avangard Omsk - Přímý přenos hokejového zápasu KHL, v přestávkách: Sport Expres
  • ČT 4, 19:00 – AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc - Přímý přenos utkání Gambrinus ligy
  • Nova Cinema, 20:00 – akční dobrodružná scifi komedie Vnitřní vesmír - Americká rodinná komedie s Meg Ryanovou a Dennisem Quaidem o vědeckém experimentu, který se nevyvíjel tak úplně podle plánu.
  • Cinemax, 20:00 – drama Zmrtvýchvstalý - Film vypráví o mladém vojákovi Kevinovi (David Thewlis), který se vrátí z války na Falklandech sedm týdnů po jejím skončení. Trpí amnézií a nemá nejmenší tušení, jak ztratil svůj regiment. Očividně ho celá záležitost trápí a to, že ho v jeho malém městečku oslavují jako hrdinu, který vstal z mrtvých, ho značně znepokojuje. Na druhé straně považuje armáda okolnosti, za kterých zmizel, za podezřelé, obviní ho ze zbabělosti a zachází s ním jako s dezertérem. Britské drama (1989)
  • ČT 2, 21:45 – drama Červená pustina - Jediným barevným filmem cyklu, Červenou pustinou, zakončil v roce 1964 italský režisér Michelangelo Antonioni svou „tetralogii citů“. Zopakoval v ní ústřední téma z Dobrodružství (1960), Noci (1961) a Zatmění (1962). Okouzlující Monica Vittiová, procházející všemi díly tetralogie, tu znovu dokonale ztělesňuje ženu, jejíž vnitřní duševní a citový svět nenachází nejmenší kontakt se zdánlivě normálním světem okolo. Ve světě prudkého rozvoje průmyslu a technologií, italského „hospodářského zázraku“, její Giuliana přes veškerou snahu jako by zaostávala za ostatními a jejich způsobem myšlení. Nerovnoměrný, až protichůdný vývoj technické civilizace a lidských emocí je myšlenkovou páteří celé tetralogie. Italsko-francouzské drama (1964)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).