Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Goyovy přízraky, Nejdelší den a Poslední loď

15. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

Prima Cool, 20:15 – první díl sci-fi seriálu Poslední loď – Posádka torpédoborce se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy. Přidávají se k nim dva virologové, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na ni ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a jeden z virologů se přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, kterému se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace. (The Last Ship, USA, 2014)

ČT art, 20:20 – Koncert o čtyřech kapitolách – Jediný a nikdy neopakovatelný večer v Semaforu, na němž Jiří Suchý uvedl ve svých překladech písně Kurta Weilla, černošské spirituály i své vlastní písně. (Česko, 2016)


Autor: archiv ČT

Nova, 20:20 – sci-fi Světová invaze – Po mnoho let byly zaznamenávány případy pozorování UFO po celém světě, ale v roce 2011 se to, co kdysi bylo jen pozorováním, stane hroznou realitou. Jak lidé všude na světě přihlížejí tomu, že jsou dobývána největší města, tak se Los Angeles stane poslední výspou lidstva v bitvě, kterou nikdo nečekal. Závisí to na námořním seržantovi a jeho nové četě, aby zastavili další postup, i když bojují proti takovému nepříteli, s jakým se nikdy předtím nesetkali. (Battle Los Angeles, USA, 2011)

ČT 2, 21:45 – životopisné drama Goyovy přízraky – V roce 1792 přichází Goya na španělský královský dvůr jako dvorní malíř. Katolická církev v té době upevňuje svoji moc obnovením inkvizice a Goyova múza Inés je vinou přítele Lorenza po vykonstruovaném procesu odsouzena za kacířství. Po mnoha letech se Goya seznamuje s mladičkou prostitutkou Alicií, díky níž se dozvídá celou pravdu o Inés a otci Lorenzovi. (Goya’s Ghosts, USA, Španělsko, 2006, režie Miloš Forman)

KL22_nominace

Prima Max, 22:15 – válečný film Nejdelší den (1/2) – Červen 1944. V Němci okupované severní Francii čekají odbojáři i civilní obyvatelstvo na vylodění spojeneckých vojsk. Čekají také Němci, zatím však nemají zdání, kdy a kde by mělo k invazi dojít. Jsou přesvědčeni, že na pláž nevstoupí jediný americký či anglický voják. Chvástají se, že Spojencům připraví nejdelší den… (The Longest Day, USA, 1962)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.