Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Gran Torino, Hasiči nebo Santa má bráchu

4. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • Nova Cinema, 20:00 – rodinná komedie Santa má bráchu – Fred Claus vyrostl ve stínu obdivovaného bratra Santy a stal se z něho zachmuřený bručoun, který už na Vánoce nevěří. Jednoho kouzelného prosince však přesto vyrazí první sobí třídou na sever, protože zjistil, že Santa je v maléru. (Fred Claus, USA, 2007)

  • Prima Max, 20:00 – romantická komedie Jak ztratit kluka v 10 dnech – Andie je redaktorkou populárního časopisu. Má pro něj napsat živou, čtivou reportáž založenou samozřejmě na osobní zkušenosti o tom, jak zapudit i toho nejzamilovanějšího chlapa v průběhu deseti dnů. Nemohla si však vybrat horší vzorek, než je Benjamin. Ten se totiž právě vsadil se šéfem, že zlomí srdce každé, na kterou ukáže. (How to Lose a Guy in 10 Days, USA, Německo, 2003)

  • JOJ Family, 20:20 – drama Útěky domů – Trojice hlavních postav, letecký mechanik Michal, módní návrhářka Marie a desetiletý Honzík, tvoří zdánlivě šťastnou, spořádanou a dobře si žijící rodinu. Michal chodí se synem pouštět letecké modely, zatímco matka pracuje na svých návrzích a víkendy tráví společně na chalupě u rybníka. Do poklidného vztahu se však začnou vkrádat první okamžiky neklidu, vyvolávané zejména pracovním vytížením ctižádostivé Marie. A ta těžce nese, že její návrhy nebyly přijaty s nadšením…. (Československo, 1980)

ebf - tip do článku - debata

  • Nova, 21:20 – akční Hasiči – Atraktivní a ctižádostivá Veronika chce uspět v profesi, která je stále téměř výhradně doménou mužů. Chce být hasičkou… (Česko, 2010)

  • ČT2, 21:55 – drama Gran Torino – Příběh neústupného válečného veterána Walta Kowalského (Clint Eastwood), který si s přibývajícím věkem uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Musí se konfrontovat jak se sousedy rozličného etnického původu, tak se svými hluboce zakořeněnými předsudky. Všechny staré sousedy postupně nahradili imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu – nablýskaný sporťák Gran Torino. (USA, Německo, 2008)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).