Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Guvernantka, Nesmiřitelní, Zabití Jesseho Jamese a Lurdy

17. 12. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – film Guvernantka – Historická povídka režiséra Juraje Kiliána s názvem Guvernantka je jeho třetí povídkou. Společně tyto filmy vytvářejí formát celovečerního hraného filmu. Děj se odehrává v 19. století, většinu scén režisér natočil v Grand Hotelu ve Starém Smokovci, aby udržel secesní atmosféru příběhu. Slovenský film (2012).
  • TV Barrandov – česká hudební komedie Dáma na kolejích – Řidička tramvaje Marie (Jiřina Bohdalová) má na krku každodenní kolotoč povinností: práce, děti, jesle, nákupy, čistírna. Dělá to ráda, protože svého muže miluje. Situace se však změní, když na Malostranském náměstí uvidí manžela Václava (Radoslav Brzobohatý), který objímá elegantní blondýnku. Oba mají kufříky a vracejí se ze služební cesty. Česká komedie (1966).
  • ČT 2, 21:45 – western Nesmiřitelní – Čtyřmi Oscary oceněný snímek herce a režiséra Clinta Eastwooda není klasickým westernem. Jeho hrdinové, pistolníci ze „starých časů“ Divokého západu, jsou okolnostmi donuceni vrátit se ke své původní profesi. Pistole Williama Munnyho mlčí již jedenáct let, zatímco se stárnoucí muž snaží po smrti milované ženy starat o dvě děti a farmu. Právě tak jeho bývalý parťák a přítel Ned Logan žije spořádaným životem. Americký western (1992).
  • Nova Cinema, 22:00 – western Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem – Film začíná v roce 1881, kdy měli Jesse a jeho starší bratr Frank ty největší akce dávno za sebou. Jessemu tehdy bylo čtyřiatřicet a podle všeho se nechtěl vzdát svého podnikání tak snadno jako Frank. Jeho tlupa se ale tak jako tak pomalu rozpadala a Jesse začínal mít čím dál víc důvodů k obavám, že bývalí kumpáni dostanou chuť na odměnu a zradí ho. Americko-kanadský western (2007).
  • STV 2, 22:00 – film Lurdy – Christine je téměř celý život připoutána na invalidní vozík. Tím, že se cítí být sama, vydá se na výlet do Lurd, ikonického města poutníků v Pyrenejském pohoří. Jednoho rána se probudí zdánlivě vyléčená. Film Lurdy je krutým příběhem. Nemocní lidé z celého světa přichází na toto posvátné místo s vírou, že získají zpět své zdraví, protože Lurdy jsou považovány za místo zázraků, nadějí, pokoje a uzdravení se pro mnoho zoufalých a umírajících lidí. Rakousko-francouzský film (2009).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.