Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Himaláj, finále dvouhry Turnaje mistrů a Rozmarné léto

12. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 18:00 – drama Pověst o stříbrné jedli – Film vypráví o chlapci z beskydských lesů, jenž romanticky obdivuje náročnou a nebezpečnou práci sběračů semen, kteří každodenně vylézají do korun vzrostlých jehličnatých stromů. Hlavní dětskou roli ztvárnil slovenský herec Maroš Kramár. Český film (1973).
  • Filmbox, 20:00 – dobrodružný film Himaláj – Režisér pri tvorbě svého celovečerního debutu využil zkušeností, které získal jako fotograf pro National Geografic v odlehlých končinách Nepálu. Příběh filmu se soustředí na život obyvatel nepálských hor žijících podle starých tradic v kmenovém zřízení. Francouzsko-švýcarsko-britský film (1999).
  • Fanda, 21:00 – finále dvouhry tenisového ATP Turnaje mistrů – Přímý přenos dvouhry Turnaje mistrů, nejvýše postavených tenistů ve světovém žebříčku
  • ČT 2, 21:40 – český film Rozmarné léto – V poněkud zpustlých říčních lázních na břehu řeky Olše se denně setkávají tři postarší pánové: majitel lázní Antonín Důra, sečtělý abbé Roch a major ve výslužbě Hugo. Počasí je nestálé, většinou poprchává, a tak má pan Důra nouzi o zákazníky. Většinu času tudíž tráví v rozmluvách a drobných půtkách se svými přáteli. Český film (1967) režiséra Jiřího Menzela.
  • STV 2, 22:00 – drama Smrt pana Lazaresca – Jednoho večera se panu Lazarescovi, který žije sám, udělá trochu špatně. Nakonec se ocitne v sanitce na cestě do nemocnice, čímž začíná jeho tragikomická odysea. Každý lékař, který ho přijde prohlédnout, dojde k úplně jiné diagnóze a ošetření samotné se neustále odkládá. Lékaři jsou hluší k naléhavým prosbám pana Lazaresca i jeho přátel. Vrcholem jejich cituprostého přístupu je, když je starý pan Lazarescu opět vystrčen do bukureštské noci. Rumunské drama (2005).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.