Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Hogo fogo Homolka, Nevinný a Zákon přitažlivosti

22. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 17:30 – fotbalový přenos SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko – Přímý přenos utkání Gambrinus ligy, nejvyšší domácí fotbalové soutěže
  • Nova Cinema, 20:00 – česká komedie Hogo fogo Homolka – Čiperný stařík, který vysedává ve vesnické hospodě kdesi v jižních Čechách, tvrdí, že brzy umře, že do švestek rozhodně nevydrží. V Praze má dceru, nějakou Homolkovou. Je to otec babi Homolkové, děda Ludvy Homolky a praděda Péti a Máti. Ti všichni zatím v Praze obdivují svůj nový vůz. Česká komedie (1970).
  • Smíchov, 20:50 – komedie Zákon přitažlivosti – Audrey Woods (Julianne Moore) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody. Jednoho dne stanou proti sobě: Daniel zastupuje rockovou hvězdu Thornea Jamisona, Audrey jeho nespokojenou manželku Serenu. Klienti proti sobě vedou otevřenou rozvodovou válku, v níž hraje důležitou roli i zámek v Irsku. Jejich právníci zachovávají profesionální dekorum maskující bouřlivou antipatii. Irsko-britsko-německá komedie (2004).
  • ČT 2, 21:50 – romantické drama Nevinný – Pro svůj poslední film zvolil Luchino Visconti adaptaci románu Gabriela D’Annunzia z roku 1891 Nevinný. I zde se ale italský režisér věnuje tématu, které rozvíjí napříč celou svou tvorbou: životu aristokracie a horních vrstev společnosti. Zámožný Tullio v podání Giancarla Gianniniho trápí svou ženu Guliannu otevřenou nevěrou a necitlivostí. Když se však dozví, že manželka má poměr s jiným mužem, spisovatelem Filipem, začne jej sžírat žárlivost. Přestože se pokouší obnovit manželský život, tak vše, včetně Guliannina těhotenství, vede k tragickému konci. Italsko-francouzský film (1976).
  • STV 2, 22:05 – drama Biutiful – Příběh filmu ukazuje životní cestu Uxbala, konfliktního bývalého narkomana, který hledá smíření se svým otcovstvím, láskou, duševnem, zločinem, vinou a smrtelností, obklopený nebezpečným podsvětím moderní Barcelony. Jeho obživa stojí mimo zákon a oběti, které je ochoten položit pro své děti, neznají hranic. Uxbalovi díky rakovině zbývají pouhé dva měsíce života, během nichž se snaží zajistit budoucnost svých dvou potomků, kteří bezcílně proplouvají životem. Mexicko-španělské drama (2010).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.