Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Je to jen vítr, Konec starých časů a Sám doma

8. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima, 20:15 – rodinná komedie Sám doma – McCallisterovi odlétají na Vánoce do Paříže. Zaspí a ve zmatku zapomenou doma nejmladšího Kevina. Matka si na něj vzpomene až v letadle. Než se ale za notných komplikací vrátí domů, dokáže Kevin zlikvidovat vykutálené zloděje i značnou část domu. Americká rodinná komedie (1990)

  • STV 1, 20:20 – romantické drama Bílá masajka – Švýcarská dívka Carola / Nina Hossová / je na dovolené v Keni, a tam se na závěr dovolené zamiluje do mladého muže – masajského bojovníka z kmene Samburu Lemaliana / Jacky Ido /. Ve svém oděvu a tradiční zbraní v ruce na ni zapůsobí přímo strhujícím způsobem. Carola opustí svého přítele, aby zůstala se svým milencem. Musí se však přizpůsobit stylu života Masajů, kteří žijí ve stepi, ve velmi jednoduchých podmínkách. Německé romantické drama (2005)

  • ČT 2, 21:50 – komedie Konec starých časů – Prášilovská komedie ve vančurovském duchu s hvězdným hereckým obsazením. Československá komedie (1989)

cif-tip-téma-foto

  • STV 2, 22:00 – drama Je to jen vítr – Jeden den v životě romské rodiny žijící na okraji malého městečka. Otec je v zahraničí, matka se stará o svého nemocného otce, dcera chodí do školy, a syn se toulá. Všechny však sžírá trýznivé napětí způsobené narůstajícím počtem rasistických útoků. Venku se ozývají divné zvuky. Je to jen vítr? Francouzsko-německo-maďarské drama (2012)

  • ČT art, 22:30 – komediální drama Kruté radosti – O pokušení, tajemství a bezradnosti lásky ve třicátých letech minulého století. Slovensko-české komediální drama (2002)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.