Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Koule, Legenda 17 nebo Učitelé na zakázku

10. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Koule – Jaké by to bylo, kdyby se všechny fobie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubinách. (Sphere, USA, 1998)

  • Prima Max, 20:15 – komedie Učitelé na zakázku 2 – Nejhorší učitelé Francie přijeli do Anglie na ultratajnou misi. Spolu s králem hlupáků Boulardem budou uplatňovat své slavné metody, potřebné k zajištění budoucnosti národa. (Les Profs 2, Francie, 2015)

MM socky3

  • ČT art, 20:20 – Romeo a Julie – Mariinský balet – Na baletu začal Sergej Prokofjev pracovat po návratu do vlasti v roce 1935 na objednávku Kirovova divadla v tehdejším Leningradu. Vedení divadla se ale zaleklo odporu činitelů sovětské komunistické strany a dílo odmítlo. Smlouvu pak uzavřela Moskva. V průběhu zkoušek ale vedení baletu Velkého divadla prohlásilo Prokofjevovu hudbu za netaneční a smlouvu zrušilo. A tak měl balet překvapivě premiéru v Brně… (2013)
Romeo a Julie - Mariinský balet.
Autor: ČT

Romeo a Julie – Mariinský balet.

  • Joj Family, 20:20 – komedie Zralé víno – Druhý film z volné trilogie o vínu a vinařství o sporu mezi místopředsedou družstva (Vladimír Menšík) a jeho předsedou (František Němec), který spíše než na zemědělství sází na přidruženou výrobu.

  • ČT2, 21:50 – životopisný film Legenda 17 – Mladý hokejista Valerij Charlamov zaujme pozornost Anatolije Tarasova, věhlasného trenéra CSKA Moskva. S příslibem, že bude poslán do Japonska, je k jeho nemilému překvapení odstaven v Čebarkulu, kde se má otrkat v provinčním týmu Hvězda. Valerij tu zazáří a s plným odhodláním přilétá zpět do Moskvy. Zde naráží na Tarasovovy drsné trenérské praktiky i nevybíravé chování vůči družstvu. (Легенда №17, Rusko, 2013)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.