Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Krakonoš a lyžníci, Čeljabinský meteorit a Ponorka U-571

13. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – drama Sagarmatha – Dramatický příběh o horolezecké výpravě na nejvyšší horu světa Mount Everest. Film se pokouší o realistické zachycení atmosféry ve výpravě, o odhalování složitých mezilidských vztahů ve vypjatých nebezpečných situacích a zachycení dramatického zápasu lidské vůle a touhy po překonání nebezpečí. Slovenský film (1988).
  • Nova Cinema, 20:00 – český film Krakonoš a lyžníci – Rozmarný příběh z počátku 20. století se odehrává na zasněžených krkonošských svazích. Matěj a Jeník vypomáhají se starším bratrem Franckem ve sklářských hutích a financové marně honí v hlubokém sněhu proslulého pašeráka, který jim hravě uniká na lyžích, novém vynálezu, přivezeném z Norska. Jednoho dne se kluci s pašerákem, který je pro ně ztělesněním všech vlastností pána hor Krakonoše, setkají, a dokonce od něj dostanou jeden pár těch báječných létajících prkýnek, když mu pomohou uniknout před financi. Český film (1980).
  • Prima Zoom, 20:00 – dokument Čeljabinský meteorit – Vydejte se po stopách částí meteoritu, který spadl v únoru roku 2013 u města Čeljabinsk v Rusku. Poznejte spolu s vědci jeho složení a původ. Britský dokument (2013).
  • Prima family, 23:20 – válečné akční drama Ponorka U-571 – Píše se rok 1942. Druhá světová válka. Americké vojenské námořnictvo prožívá peklo v podobě útoků německých ponorek s jejich nevyzpytatelným „Enigma codem“. Posádka USS-33 byla nečekaně povolána do akce, protože spojenecké síly objevily německou ponorku U-571, která byla poničena předchozím útokem. Posláním Američanů je teď vniknout do německé ponorky, najít na palubě dešifrovací přístroj a neprozradit Němcům, že se dostal do cizích rukou. Francouzsko-americké válečné drama (2000).
  • ČT 2, 23:25 – válečná komedie Naděje a sláva – Autobiografický příběh režiséra Johna Boormana zachycuje Londýn v době 2. světové války očima malého chlapce, který celou situaci vnímá jako veliké dobrodružství. Ve filmu nechybí veselé momenty ani chvíle dojímavě působivé. Snad ještě nikdo nezachytil onu děsuplnou dobu a život ve válečném Londýně se všemi leteckými poplachy a bombardováním tak dobře a do detailu, jako právě John Boorman. Jednu z vedlejších rolí, sestřeleného německého pilota, si zahrál režisérův syn Charley Boorman. Britská válečná komedie (1987).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.