Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Královská aféra, Thelma a Louise, Lurdy a Vlk

14. 10. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – seriál Príbehy z lepšej spoločnosti (1, 2, 3) – 1. Večeře pro nebožtíky, 2. Příliš mnoho upírů, 3. Vražda ve verších. Děj sedmidílného humorně strašidelného seriálu zasazený do přepychového sídla anglické aristokratické rodiny je prošpikovaný klasickým anglickým humorem, nečekanými zvraty, ochucený hororovými prvky, které vydatně dráždí nervy. Na motivy povídek H. Munro-Sakiho (1969).
  • STV 1, 20:20 – historické drama Královská aféra – příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou. Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander. Dánsko-švédsko-český film (2012).
  • ČT 2, 22:00 – drama Thelma a Louise – Samostatná, životem zatrpklá servírka Louise Sawyer a její kamarádka, poddajná, despotickým manželem Darrylem ovládaná Thelma Dickinson, se vydají na víkendový výlet do hor, aby unikly nudě všedního života. Když se večer zastaví na večeři, Thelma nadšená pocitem svobody se opije a začne koketovat s náhodným známým Harlanem. Když se ji muž pokusí na parkovišti znásilnit, objeví se Louisa a po prudké hádce ho v afektu zastřelí. V panickém strachu se ženy rozhodnou utéci do Mexika rozhodnuté nevolat policii, která by jim prý stejně nevěřila… Americké drama (1991).
  • STV 2, 22:05 – drama Lurdy – Christine je téměř celý život připoutána na invalidní vozík. Tím, že se cítí být sama, vydá se na výlet do Lurd, ikonického města poutníků v Pyrenejském pohoří. Jednoho rána se probudí zdánlivě vyléčená. Film Lurdy je krutým příběhem. Nemocní lidé z celého světa přichází na toto posvátné místo s vírou, že získají zpět své zdraví, protože Lurdy jsou považovány za místo zázraků, nadějí, pokoje a uzdravení se pro mnoho zoufalých a umírajících lidí. Ale cesty boží jsou nevyzpytatelné a naděje, která je tak blízko smrti, se může naplnit, což se zdá absurdní ve chvíli, kdy se život ubírá ke svému konci. Lurdy jsou scénou, na které se odehrává lidská komedie. Rakousko-francouzsko-německý film (2009).
  • Prima, 22:50 – thriller Vlk – Na odlehlé horské cestě se jedné zimní noci srazí auto s vlkem. Řidič, Will Randall (Jack Nicholson), vystoupí z vozu a jde se podívat na zraněné zvíře. To ho však kousne do zápěstí a zmizí v lese. Od tohoto okamžiku se Willův život začíná měnit. Jako první se Willovi mění smysly a vnímání. Již neslyší a necítí jako člověk, ale mnohem lépe a ostřeji. Každým dalším dnem je proměna hlubší a jeho duše je podobná duši vlka. Willu Randallovi přestává záležet na všem – na jeho práci, jeho manželství, na celém jeho dosavadním životě… Americký thriller (1994).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).