Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Marečku, podejte mi pero!, Vzhůru na Mars a Výlet s mámou

27. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Výlet s mámou – Příběh o vynálezci, který se společně se svou matkou vydává na cestu kvůli prodeji nového vynálezu. A také za hledáním ztracené lásky… (The Guilt Trip, USA, 2012; hrají: Seth Rogen, Barbra Streisand)

  • Nova, 20:20 – klasická komedie Marečku, podejte mi pero! – Jiří Kroupa, mistr v továrně na zemědělské stroje, by mohl povýšit. Musel by ovšem vystudovat večerní průmyslovku, čemuž se vehementně brání. Nakonec však podlehne naléhání členů dílenského výboru a na školu se dá zapsat. (Československo, 1976; režie: Oldřich Lipský; hrají: Jiří Sovák, Iva JanžurováJosef Kemr, Ladislav Smoljak, František Kovářík)

MMF tip early

  • ČT 2, 20:55 – dokument Vzhůru na Mars – Curiosity je výzkumné vozidlo za miliardu amerických dolarů. Jeho hlavním úkolem je zjistit, jestli na rudé planetě někdy v minulosti panovaly podmínky vhodné pro život. Nejdříve však musí úspěšně přistát. (Mission To Mars, 2012, BBC)

Autor: ČT
  • ČT art, 22:15 – dokument Frank Lloyd Wright (1/2 a 2/2) – Frank Lloyd Wright je označován za nejvýznamnějšího amerického architekta všech dob. Za svůj dlouhý život navrhl stovky staveb, z nichž je třeba jmenovat alespoň monumentální Guggenheimovo muzeum v New Yorku, proslulý Kaufmanův dům „Vodopád“ či administrativní budovu firmy Johnson Wax. (Frank Lloyd Wright, 1997; dokument Kena Burnse). 

  • Prima Max, 22:35 – western Na sever Aljašky – Úsměvný dobrodružný film o lásce, zlatě a drsném životě zlatokopů. Odehrává se koncem roku 1890 a jeho hlavními hrdiny jsou dva přátelé, kteří po třech letech dřiny konečně narazí na zlato… (North to Alaska, USA, 1960; režie: Henry Hathaway; hrají: John Wayne, Stewart Granger)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).