Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Mustangové, Člověk z půdy nebo Piráti z Karibiku

Jan Brychta

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 1 minuta

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT Art, 20:20 – záznam představení Člověk z půdy - v březnu 1961 zajistila Československá televize přenos z divadla Semafor – na programu bylo představení Člověk z půdy. Jednalo se o volně propojené pásmo písniček živě na jevišti hraných a zpívaných, s lehce naznačeným příběhem spisovatele-grafomana, žijícího na půdě a zaskočeného vpádem mladé dvojice.

  • Dvojka, 21:35 – drama Stíny zapomenutých předků – sovětský hraný film, poema podle motivů stejnojmenné povídky Michajla Kocjubinského. Příběh se odvíjí v rámci půvabné přírody ukrajinských Karpat a je opředen mýty a legendami huculského lidu, který byl donedávna deptán bezvýchodnou bídou, ponížením a tvrdou prací.

  • ČT 2, 21:45 – drama Mustangové - americký dramatik Arthur Miller se během šestitýdenního pobytu v nevadském hráčském městě Reno setkával s kovboji, živícími se odchytem mustangů, které pak prodávali společnostem vyrábějícím psí žrádlo. Námět, který ho zaujal jako paralela dvou vymírajících druhů, zpracoval ve formě povídky The Misfits.

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

  • Prima Max, 22:45 – dobrodružní Piráti z Karibiku: Na konci světa – Will a Elizabeth musejí zachránit Jacka Sparrowa z říše mrtvých. Bez jeho pomoci totiž nemají šanci proti Davymu Jonesovi a jeho strašidelné lodi Bludný Holanďan. Posádka duchů pod kontrolou Východoindické společnosti rozsévá zkázu po sedmi mořích.

  • Prima Cool, 22:55 – akční Odpočítávání smrti – skupina zlodějů právě připravuje odvážnou loupež. Pomocí profesionálních odstřelovačů chtějí způsobit paniku v průběhu utkání mistrovství světa ve fotbale a následně vykrást muzeum, které stojí v blízkosti stadionu. Do akce jsou povoláni ti nejlepší z jednotky rychlého nasazení.

Našli jste v článku chybu?