Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Nekecej a pádluj!, Můj otec a Rozevraná objetí

17. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – dobrodružná komedie Nekecej a pádluj! – Tři kamarádi z dětství opustí své zaběhnuté životy a vydají se hledat ztracený poklad nejslavnějšího bankovního lupiče sedmdesátých let. Jenže cesta americkou divočinou není zdaleka tak báječná, jak si představovali a musí čelit nejednomu překvapení… Americká dobrodružná komedie (2004).
  • ČT Sport, 20:30 – vyhlášení ankety Zlatý míč 2013 – Záznam ze slavnostního vyhlášení ankety o nejlepšího českého fotbalistu
  • Prima Zoom, 21:00 – dokument Do nitra tornáda – Speciální tým vědců několik let sleduje a vyhodnocuje výskyt tornád v USA. I když je tornád velké množství, možnost pozorování a sběru informací je díky jejich nevyzpytatelnosti složitá. Přispějí nové sondy k získání důležitých informací o těchto mimořádných přírodních jevech? Americký dokument (2004).
  • ČT 2, 21:55 – drama Můj otec – Byl odsouzen k trestu smrti, jen díky otci dostal druhou šanci, kterou dokonale využil. Skutečný příběh José Giovanniho, slavného spisovatele a filmaře. V roce 1948 seděl dlouhé měsíce v cele smrti a očekával svůj osud. Avšak jeho otec vyvinul nadlidské úsilí a mladý Joseph dostal prezidentskou milost. V pozdějším díle José Giovanniho najdeme nezměrnou úctu a nikdy nevyrovnaný dluh vůči jeho otci. Francouzské drama (2000).
  • STV 2, 22:05 – drama Rozervaná objetí – Před čtrnácti lety se jeden muž stal obětí vážné autonehody, při níž ztratil nejen zrak, ale i ženu svého života, Lenu. Tento muž má dvě jména. První je Harry Caine – pseudonym, jenž používá pro literární tvorbu. Druhé je Mateo Blanco – jeho skutečné jméno, jímž se podepisuje pod filmy, které natáčí. Po nehodě se Mateo stává Harrym. Vzhledem k tomu, že už nemůže režírovat filmy, nechá Matea umřít se ženou, kterou miloval. Nyní žije Harry díky psaní scénářů, pomoci své oddané produkční a jejího syna Diega. Španělské drama Pedra Almodóvara (2009).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).