Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Philadelphia, Vymahači a Lidé jako my

14. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: TriStar Pictures
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Nova Cinema, 20:00 – komediální drama Lidé jako my – Ukecaný prodavač Sam, kterému je něco přes dvacet, se zhroutil svět ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství… (People Like Us, USA, 2012)

Prima Max, 20:15 – rodinná komedie Nadějný rok – Tři amatérští milovníci ptactva, kteří touží na chvíli uniknout stereotypu všedního života, se spolu utkají v soutěži o titul nejlepšího „ptačího pozorovatele“. Vítězem se stane ten, který během jediného kalendářního roku spatří největší počet ptačích druhů… (The Big Year, USA, 2011)

Jednotka, 20:25 – historický film Královna Alžběta: Zlatý věk – Postavila se nejmocnější armádě světa. Unikla pokusu o atentát. Kvůli vyššímu zájmu obětovala svou lásku a nechala popravit svou příbuznou. Jmenovala se Alžběta a především díky ní se Británie může chlubit přívlastkem Velká. (Elizabeth: The Golden Age, Velká Británie, Francie, USA, Německo, 2007)

ČT 2, 21:55 – drama Philadelphia – Andrew Beckett je právník. Mladý, brilantní právník. Homosexuál, infikovaný virem HIV. Svou nemoc dlouho tají, přesvědčen o tom, že s jeho službou klientům nesouvisí. A pak je jednoho dne propuštěn, údajně pro pracovní neschopnost… (Philadelphia, USA, 1993)

DT 23

Prima Max, 22:20 – sci-fi Vymahači – Remy a jeho nejlepší kamarád z dětství Jake jsou vymahači společnosti Union. Náplní jejich práce je často násilně odebírat majetek společnosti od lidí, kteří nejsou schopni splácet za zboží, které si nakoupili. Práce je baví a jsou v ní nejlepší. Jenže Remyho manželce se nelíbí, co její muž dělá. Hlavním důvodem je to, že společnost Union prodává umělé orgány nemocným a umírajícím a Remy jim je doslova na koleně vyřezává z těla… (Repo Men, USA, Kanada, 2010)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).