Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Psanec nebo Absolvent

12. 6. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – fantasy Podivuhodný případ Benjamina Buttona – Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi, který je se svým životem spokojený, a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času… (The Curious Case of Benjamin Button, USA, 2008)

  • ČT art, 20:20 – opera Don Giovanni – Mozartovo dílo o hříchu a zúčtování. Adam Plachetka v hlavní roli inscenace Mozartovy opery připravované pro Hudební festival Znojmo s pomocí Czech Ensemble Baroque Orchestra pod taktovkou Romana Válka. (Česko, 2016)

BRAND23 Workshop

  • JOJ Family, 20:20 – romantické drama Má láska s Jakubem – Začínající učitelka se na svém prvním působišti setkává jedině s pokrytectvím. Na maloměstě, kde se ocitla, naráží na nedůvěru při prosazování svých nejen pedagogických ideálů. Lidé, s nimiž přichází do kontaktu, zpohodlněli a jediné, co si hlídají, je bezproblémová kariéra. Jenže film nezachycuje normalizační bezčasí, naopak vyznívá jako notně konvenční a realizačně rozpačitá výzva k mravní očistě ve stylu dobových ideologických výzev. (Československo, 1982)

  • ČT2, 21:55 – drama Absolvent – Benjamin Braddock (Dustin Hoffman) se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin ale nemá žádnou chuť a ani důvod o těchto věcech přemýšlet. Podobné plány ho nudí a jediné, po čem touží, je klid a chvilka soukromí. (The Graduate, USA, 1967)

  • Prima Max, 22:20 – akční Psanec – Do prostředí plného násilí a zločinu, současného Londýna, se vrací veterán z Iráku. Když ale zjistí, že nevinné nedokáže policie ochránit, chopí se věci sám. (Outlaw, Velká Británie, 2007)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).