Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Poslední údolí, Otec a otec nebo Disturbia

11. 9. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – mysteriózní thriller Disturbia – Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny. Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná – pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Jenže pak… (USA, 2007)

  • Prima Max, 20:00 – komedie Otec a otec – Tristan uteče z domova, což není v šestnácti letech zas tak překvapivé, avšak přidá se k pochybné partě. Otec mladíka nedokáže nic podniknout, a tak se bezradná matka uchýlí k riskantní lsti: přesvědčí své dva někdejší přátele – přecitlivělého smolaře Pignona a mužného sangvinického novináře Lucase –, že oni jsou skutečnými otci ztraceného chlapce, a je tedy jejich povinností syna zachránit a vrátit do matčiny náruče. (Les Comperes, Francie, 1983)

ICTZ_2022_EARLY

  • JOJ Family, 20:20 – komedie Hoří, má panenko – Modelový průzkum českého maloměšťáctví ve vypouklém zrcadle zvýrazňujícím hospodské vztahy, prázdné hlavy, dlouhé prsty a plytké svědomí se odehrává na pozadí hasičského bálu. Komedie se brzy mění v tragickou frašku s citem pro detail, gesto a dialog. (The Firemen's Ball, Československo, Itálie, 1967)

  • ČT2, 21:50 – historické drama Poslední údolí – Krajinou zdevastovanou zuřící třicetiletou válkou prchá potulný učenec Vogel. V zapomenutém cípu bavorských Alp nachází vesnici nedotčenou válečnou vřavou. Záhy se však objevuje malý vojenský oddíl vedený Kapitánem. Místo obvyklého drancování se však bitvami zocelený muž nechá přesvědčit, aby zde strávil poklidnou zimu a nabral síly před dalším tažením… (The Last Valley, USA, 1970)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.