Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Poslušně hlásím, Spy Game nebo Želary

17. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima, 8:20 – animovaný film Stvoření světa – V Písmu svatém se praví, že na počátku všeho života byla na Zemi tma a Pánbůh. V případě tohoto animovaného snímku je ale Pánbůh roztomile roztržitý. Aby na tu spoustu práce nebyl sám, pořídil si vejce, které poctivě zahříval, až se z nich po čase vyklubali andílci. Jenže z posledního pěkně kropenatého vejce se vyloupl neposedný ďáblík… (La Création du monde, Francie, Československo, 1957)

  • Prima, 13:50 – komedie Poslušně hlásím – Komedie podle románu Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Švejk je tentokrát na cestě na frontu a nakonec i přímo v bojové linii. Můžete se také podívat na zřejmě nejslavnější epizodu celého románu, Švejkovu budějovickou anabázi a nechybí ani epizoda se Švejkem coby falešným ruským zajatcem. Přestože kritika nenechala po uvedení do kin na filmu nit suchou, je dnes Steklého adaptace tou nejslavnější. (Československo, 1957)

Cloud23

  • ČT2, 20:00 – historický film Quo vadis – Děj jednoho z nejznámějších historických románů Henryka Sienkiewicze se odehrává za vlády císaře Nerona ve starém Římě. Římské impérium, navenek silné a mocné, se otřásá v základech. Rozmařilost a rozhazovačnost vyšších vrstev kontrastuje s bídou a utrpením ostatních a rozvrací společnost. Římský důstojník Marcus Vinicius se zamiluje do tajemné dívky jménem Lygia, která, jak se ukáže, ale patří k učedníkům Ježíše Krista… (Polsko, USA, 2001)

Autor: ČT
  • Nova Cinema, 20:00 – akční Spy Game – Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford), je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt), se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. (USA, Německo, Japonsko, Francie, 2001)

  • ČT 1, 20:55 – drama Želary – Píší se čtyřicátá léta, doba okupace a protektorátu. Eliška je mladá dívka, toho času z důvodu uzavření vysokých škol nedostudovaná lékařka. Pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici, má milostný poměr se sympatickým a úspěšným chirurgem Richardem. Eliška Richard, stejně jako jejich společný přítel doktor Chládek, jsou zapojeni do domácího odboje. Jedné noci přivezou na chirurgickou kliniku těžce poraněného muže, venkovana ze vzdálených pohraničních hor. Muž potřebuje nutně transfúzi a má stejnou krevní skupinu jako Eliška… (Česko, Slovensko, Rakousko, 2003)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).