Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Předčítač, Robocop nebo Producenti

4. 9. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – romantická fantasy Hvězdný prach – Říká se, že když padá hvězda, měl by si člověk něco přát a ono se mu to splní. Prosťáček z anglické vísky Zeď, pojmenované podle kamenného valu, miluje místní krasavici Victorii tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky… (Stardust, Velká Británie, USA, Island, 2007)

  • ČT art, 20:20 – komedie Producenti – Gene Wilder a Zero Mostel mají dokonalý plán, jak vydělat peníze na Broadwayi. Nejspíše proto v jejich divadelním představení vystupuje tančící Hitler. (The Producers, USA, 1967)

  • JOJ Family, 20:20 – drama Farářův konec – Příběh kostelníka, kterému se shodou okolností naskytne příležitost vydávat se v zapadlé horské vesničce za faráře a který se zaujetím a vzácným pochopením pro lidské slabosti plní svou roli ke všeobecné spokojenosti obce dychtící po duchovní útěše. Falešný kněz jakoby vdechoval nový život figurkám vesničanů a rozdmýchával groteskní obrázek vesnické idyly. V rušném závěru plném intrik a situačních zvratů podléhá obklíčení, které se kolem něj uzavře. (Československo, 1968)

Tipy C

  • ČT2, 21:50 – drama Předčítač – Když se studentu Michaelovi v poválečném Berlíně udělá špatně, pomůže mu třicátnice Hanna. Mladík ji poté vyhledá a vzplane mezi nimi krátký vášnivý vztah. Znovu se setkají za osm let – při procesu s válečnými zločinci… (The Reader, 2008)

  • Prima Max, 22:00 – akční sci-fi Robocop – Neúnavný policista nelítostně zasahuje proti jakékoliv kriminalitě kolem sebe. Vědci a lékaři ho sestavili jako neporazitelného kyborga, který bojuje proti zločinu. Odolný vůči střelám a bombám, vyzbrojený těmi nejmodernějšími zbraněmi se ale uvnitř trápí. Živě si vybavuje hrůzy své vlastní smrti… (USA, 1987)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).