Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: To byl náš hit, Kdyby tisíc klarinetů a 28 dní poté

Sdílet

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Barrandov, 20:00 – To byl náš hit - Pěvecká show To byl náš hit je aktuálně hlavním podzim tahákem TV Barrandov. Důvod, proč vám ho tentokrát DigiZone.cz doporučuje, je ten, že se ho naše redakce osobně zúčastní a přinese vám ho v podobě článku „Na návštěvě u…“. Budete tak mít možnost si porovnat, jak vypadá dění na obrazovce a přímo na místě. Text vyjde na našem webu příští týden.
  • ČT 2, 20:00 – Velká vlastenecká - První díl z osmidílného cyklu ruských dokumentaristů, věnovaný událostem let 1941–1945 na Východní frontě, využívá bohatství filmových archivů v kombinaci se sekvencemi realizovanými počítačovou grafikou. Autoři si dali za cíl rekonstruovat hlavní události srážky Třetí říše s obří zemí, která, jak se ukázalo později, nestála přeci jen na oněch „hliněných nohách“. Chronologicky líčí průběh konfliktu, připomínají aktéry obou dvou stran i zbraně, které bojující armády používaly.
  • Kino CS, 21:35 – Kdyby tisíc klarinetů - Dnes již legendární český filmový muzikál je postaven na groteskní možnosti přeměny zbraní v hudební nástroje. Hudební nástroje nemohou nikoho zabít, nikomu ublížit. A vojáci, jak se zdá, v těchto „zbraních“ nacházejí daleko větší zalíbení než v čemkoli jiném. Proti posádce je podniknuta trestná výprava, leč bezvýsledně.

Vedle Hany Hegerové ve filmu zazářil i Waldemar Matuška. (Zdroj: Ústřední půjčovna filmů)

  • Markíza, 23:00 – Jožo Ráž: Jsem tu za odměnu - Půlhodinový slovenský dokument, který se věnuje blíže legendárnímu hudebníkovi Jožo Rážovi, který je známý především jako frontman skupiny Elán. Bližší informace bohužel nejsou k tomuto pořadu k dispozici.
  • HBO, HBO HD, 0:25 – 28 dní poté - Skupinka aktivistů, která bojuje za práva zvířat, vtrhne do laboratoře, kde vědci zkoumají opice infikované vzteklinou. Ochránci pustí opice z klecí ven, ty je okamžitě pokoušou a nakazí. Pracovník kurýrní služby Jim (Cillian Murphy) se probudí v nemocnici z kómatu a zjistí, že budova zeje prázdnotou. Zděšený a osamělý mladý muž nemocnici opustí, aby objevil, že se celý Londýn naprosto vylidnil. Virus zlikvidoval téměř celé město…