Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Recept na bohatství, seriál Základka a film Horalka

27. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Barrandov, 20:00 – kulinářská show Recept na bohatství - Jedinečná reality show, která dokáže obyčejný domácí recept proměnit v neskutečnou gastronomickou senzaci a hit českých a slovenských supermarketů. Moderuje Adela Banášová a Petr Vágner.
  • ČT 4, 20:10 – Kvalifikace ME 2013 basketbal muži – Česko – Turecko - Přímý přenos kvalifikačního utkání o postup na ME 2013 v basketbalu mužů
  • ČT 2, 20:55 – válečné drama Horalka - Mladá vdova Cesira (Sophia Lorenová) se rozhodne opustit i s dvanáctiletou dcerou Rosettou (Eleonora Brownová) bombardovaný Řím a ukrýt se v rodné vesnici v horách. Tady se připojí k vesničanům i uprchlíkům – vesměs obyčejným lidem, které válka nezbavila humoru a chuti do života, ale ani chamtivosti a pokrytectví. Z obyvatel vesnice se vyděluje intelektuál a idealista Michele (netypická role Jean-Paula Belmonda), který se s oběma ženami sblíží. Cesira jej přitahuje jako muže, ale duchovně založené Rosettě je útěchou a inspirací, učitelem, který jí ukazuje dosud nepoznané hodnoty. Italsko-francouzské válečné drama (1960)
  • HBO, HBO HD; 21:00 – romantická komedie Půlnoc v Paříži – V této romantické komedii hraje jednu z hlavních rolí kouzelná Paříž. Film vypráví o rodině, jež se do hlavního města Francie vydala kvůli obchodním záležitostem a dvou snoubencích. Díky této cestě se však jejich životy nečekaně změní. Americko-španělská romantická komedie (2011)
  • Prima family, 21:20 – seriál Základka - Je poslední srpnový týden a na ZŠ SEVER začíná nový školní rok. Přichází nový učitel Roman Sivý, kterého hned u vchodu nevrlý školník Alois omylem polije červenou barvou. Po prázdninách se do kabinetu vrací také češtinářka Alice a přírodopisářka Kamila. Alice rozebírá, jak se v létě rozešla se svým přítelem. V podtextu však dává najevo, že je volná pro kolegu, matikáře Dušana. Obě ženy se marně dobývají do kabinetu, ale klíče do zámku nepasují. Přidá se i dějepisář Zola, jehož záliba v historických převlecích – tentokrát za faraona – vyděsí Kamilu. Na chodbě před sborovnou se objeví také zeměpisářka Róza a matikář Dušan, ale nikomu z nich se nedaří odemknout. Česká republika (2012)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.