Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Samuraj, Bostonský případ a Hračka

23. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Filmbox, 20:00 – komedie Hračka - Francois Perrin se ucházel o místo redaktora v prestižním týdeníku, byl přijat na zkušební dobu a dostal za úkol napsat reportáž z obchodního domu. A právě když dorazil na místo, přišel tam nakupovat synek jeho nejvyššího šéfa Eric. Rozmazlený chlapec má doma tolik věcí, že už ho ani nebaví. Nyní mu otec slíbil, že dostane všechno, po čem zatouží. Náhle Erikovu pozornost upoutá člověk, který se chová poněkud popleteně: Francois. Právě tuhle živou hračku chce! Ředitel obchodního domu se ujme vyjednávání. Novinář je vyvedený z míry, nechce ale přijít o čerstvě nabyté zaměstnání. Dá se tedy přemluvit, aby nekazil hru, a zabalený v krabici putuje do sídla tiskového magnáta. Francouzská komedie (1976)
  • ČT 1, 20:45 – seriál Vlak dětství a naděje - Píší se léta 1937–1939 a nad Evropou se stahují válečná mračna. V místě, kde žije ovdovělý tatínek Pumplmě s dcerou Věrkou a svou novou ženou, se ocelové kleště nacismu snaží zardousit už tak okleštěnou republiku a vyrvat jí to nejcennější – domov. A tak donuceni opustit domovinu v pohraničí, odjíždějí hrdinové seriálu posledním vlakem z Frývaldova, vlakem, pro nějž už není návratu. Československá válečná komedie (1985)
  • Film+, 20:50 – dramatická komedie Lars a jeho vážná známost - Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni – nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. Americko-kanadská dramatická komedie (2007)
  • ČT 2, 21:00 – akční dramatické krimi Samuraj - Režisér zde parafrázuje jednu z nejlegendárnějších a nejfamiliérnějších postav japonské kinematografie, slepého maséra a mistra meče Zatóičiho, kterého v 60. a 70. letech ve dvaceti šesti celovečerních filmech ztvárnila jiná výrazná osobnost japonského mediálního prostoru, Šintaró Kacu. Kitano již dříve Zatóičiho a charakteristické Kacuovo herectví parodoval v jednom ze skečů ve své oplzlé burlesce Všichni to dělají (1995). Japonské akční dramatické krimi (2003)
  • Prima Cool, 23:15 – mysteriózní krimi thriller a drama Bostonský případ - Když už si bostonská policie neví rady při řešení série brutálních vražd žen, které evidentně nic nespojuje, je vytvořena zvláštní komise v čele se známým právním teoretikem Johnem Botomlym (Henry Fonda). Vraždění sice pokračuje, ale štěstí přeje připraveným. A tak jednoho dne přivede náhoda Botomlyho a jeho spolupracovníka detektiva Di Natala (George Kennedy) vrahovi na stopu. Vyřešení složitého případu je pak velmi překvapivé. Americké mysteriózní krimi thriller a drama (1968)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.