Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Saturnin, Česko–Finsko nebo Rio

8. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 13:15 – komedie Saturnin – Mladý muž dobrého společenského postavení a vychování, trochu konzervativní, získá, ne vlastní vinou, sluhu. Ten se de facto stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly jen těžko zvládnout… (Česko, 1994)

  • Prima, 15:55 – pohádka Třetí princ – Královna Země lva se jen těžce smiřuje se ztrátou jediného syna. Na radu děvčete od potulných kejklířů nechá uvařit jedinou rybu, kterou rybáři uloví v královském rybníce. Vodu nechá vypít kobyle, rybí hlavu dá sníst psici, sama sní rybí maso a kosti dá zakopat do zahrady. Po čase se královně narodí dvojčata Jaroslav a Jaromír. V ten den se narodí i dvě stejná hříbata, dvě štěňata a z kostí v zemi vyrostou dva meče. Malí princové vyrostou za rok jako jiní za sedm let. Když dospějí, zamiluje se Jaromír do tajemného obrazu krásné princezny. Přes zákaz rodičů se vydá princeznu hledat. (Československo, 1982)

  • ČT sport, 19:45 – hokej: Česko–Finsko – Přímý přenos utkání základní skupiny na MS v ledním hokeji z Paříže.

ICTZ23

  • Prima Max, 20:15 – animák Rio – Příběh vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se zabydlel. Když jednoho dne zjistí, že není posledním papouškem svého druhu na světě, vydají se s Lindou do exotické Brazílie. (USA, 2011)

  • JOJ Family, 20:20 – komedie Dva muži hlásí příchod – Nesmělý úředník spořitelny odchází na vojnu. Tam, coby maminčin mazánek, získá nelichotivou přezdívku Švadlenka a zpočátku se chová opravdu spíš jako moula, a ne jako chlap. Přesto se seznámí s atraktivní dívkou, která ho nakonec dotáhne i ke svým rodičům. Tam se ukáže, že je svobodnou matkou a má malého chlapečka. Celá snaha její rodiny spočívá v tom, sehnat jí ženicha, aby vesnické drbny konečně daly pokoj. To je pro čestného Jiřího velké dilema… (Československo, 1975)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.