Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Schůzka naslepo, Labyrint II nebo Stíny horkého léta

13. 3. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – krimi Labyrint II (1/7) – Druhá řada odstartuje zdánlivě jasným a nekomplikovaným zločinem: Monika byla podle všeho znásilněna, zavražděna a její tělo hozeno do řeky. Potenciálních pachatelů se nabízí hned několik. Stopy vedou také k násilníkovi Pavlu Osvaldovi (Adam Vacula) nebo k lobbistovi Křížovi (Jiří Dvořák). Případ se ale začíná postupně zamotávat a to, co se zprvu zdálo jasné, se ukazuje jen jako příslovečná špička ledovce.

  • Prima Max, 20:15 – romantická komedie Schůzka naslepo – Příběh Waltera Davise, perspektivního, ale poněkud smolařského úředníka, jemuž zkazí slibnou kariéru krásná žena, podivně alergická na alkohol. Stačí sklenička šampaňského a Nadia Gates promění významný večírek pořádaný Japoncem Yakamotou, zámožným klientem firmy, v níž je Walter zaměstnán, v chaotickou vřavu končící Walterovou hodinovou výpovědí. A to bláznivá noc teprve začíná… (Blind Date, USA, 1987)

  • Barrandov Plus, 20:20 – dobrodružný film Tajemná legenda – Pro Katju Benneche je vrcholem kariéry být vedoucí archeoložkou. Při vykopávkách v Mexiku náhle drží v rukou masku legendárního španělského válečníka, což je velkolepý objev. Ale pak přijde šok: její dcera je unesena a únosci ji chtějí vyměnit… (Die Legende der Maske, Německo, 2014)

MMF24

  • Jednotka, 20:25 – komedie Bobule – Letní komedie, která nás zavede na moravské vinice, je příběhem dvou kamarádů. Honza (Kryštof Hádek) je typický městský floutek, jeho kámoš Jirka (Lukáš Langmajer) je podvodníček, který moc rozumu nepobral, ale má jednu skvělou vlastnost – umí geniálně oblbnout ženský. Právě toho oba využívají při svých podvodech. Kšeftují s byty, auty a vůbec se vším, co se právě namane. Jednoho dne se Honza dozví, že jeho moravský děda, kterého dlouho neviděl, je vážně nemocný. Tato zpráva vytrhne Honzu ze zajetých kolejí a rozhodne se splnit dědovi jeho životní sen. Zajistí mu dovolenou snů a aniž to tuší, splní si tím i svůj sen. (Česko, 2008)

  • ČT2, 21:55 – psychologické drama Stíny horkého léta – František Vláčil natočil působivou baladu, která se odehrává nedlouho po skončení druhé světové války v beskydských lesích. Se svou rodinou tam hospodaří osamělý rolník, který se stane rukojmím blíže neurčených mužů v rozedraných uniformách. Muž se zprvu chová pokorně a vyhýbá se konfliktu, až si vyslouží pohrdání svého dospívajícího syna. Přitom se však vnitřně chystá na rozhodující střetnutí. (Československo, 1977)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).