Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Šiesta veta, Příběh Alvina Straighta, Pomsta a Špatná výchova

28. 1. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – film Šiesta veta – Slovenská spisovatelka Božena Slančíková, publikující pod pseudonymem Timrava, se zařadila mezi nejvýznamnější osobnosti své doby. Pomáhala svůj národ kulturně povznášet příběhy z vesnice, kterou dobře znala, rovněž zkoumala tíživý úděl ženy. Slovenský životopisný film (1986).
  • Prima love, 21:20 – seriál Pomsta (1) – Otec Amandy Clarkeové byl neprávem odsouzený na doživotí za zločin, který nespáchal. Po sedmnácti letech přijíždí do městečka Hamptons mladá Emily, která rozjíždí plán pomsty za toto nespravedlivé obvinění. Emily je totiž ve skutečnosti Amanda, která je rozhodnutá, že za utrpení jejího otce zaplatí všichni, kteří jej kdysi zradili. Americký seriál (2011).
  • ČT 2, 21:55 – film Příběh Alvina Straighta – Zatrpklý starý vdovec s chatrným zdravím žije se svojí dcerou Rose (Sissy Spaceková), která je okolím považována za prostoduchou. Při jednom ze svých těžkých úrazů se od ní dozvídá, že jeho bratr Lyl je na tom ještě hůř po záchvatu mrtvice. Alvin bratra neviděl celých deset let a nešťastná událost jej donutí vážně uvažovat o jeho návštěvě. Bratr ale bydlí v sousedním státě Wisconsin v městečku vzdáleném 600 km. Cesta, již uskutečnil na zahradním traktůrku značky John Deere, zahrnovala několik stovek mil a trvala více než šest týdnů. Americký film (1999) podle skutečné události.
  • STV 2, 22:05 – drama Špatná výchova – Madrid 1980. Úspěšný režisér Enrique Serrano už dlouho marně hledá námět, který by ho zaujal, když k němu náhle vpadne neohlášená návštěva. Enrique hned nepozná svého někdejšího spolužáka Ignacia, jenž ho přišel požádat o roli, a snaží se ho zbavit, přestože mu připomene minulost. Po jeho odchodu se ale začte do rukopisu novely, který mu Ignacio nechal, a začnou v něm ožívat vzpomínky. Španělský film (2004) režiséra Pedra Almodóvara.
  • Joj, 23:30 – krimithriller Zametač stop – Policista ve výslužbě šéfuje svojí vlastní firmě, která se zabývá čištěním míst činu. Čistí všechno, co zůstane ne místě činu po vraždě a nebo úmrtí, které bylo zjištěno, až když se tělo začalo rozkládat. Na takové místo činu je objednaný i tentokrát. Když potom zjistí, že zapomněl vrátit klíč od domu a vrací se, zjistí, že v domě vlastně zahladil stopy po vraždě, aniž by ji policie vyšetřila. Děj se postupně začne odvíjet a “čistič” se nedokáže rozhodnout, na čí straně má vlastně stát. Americký krimithriller (2007).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.