Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Skřivánci na niti, Barva peněz nebo Louis Pasteur

6. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Barva peněz – Zestárlý biliárový šampión Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, který v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit jeho i jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v maloměstských hernách. Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. (The Color of Money, USA, 1986)

  • Prima Max, 20:15 – komedie Zbohatlíci – V Bouzolles zná rodinu Tucheových každý. Jeff, Cathy a jejich tři děti žijí v duchu rodinného přesvědčení, že člověk se rozhodně nenarodil pro to, aby pracoval. To může být samozřejmě velmi těžké, ovšem Tucheovi i přes nedostatek materiálního zabezpečení jsou, zdá se, šťastni. A pak se to stane – rodina Tucheových vyhraje v Euroloterii 100 milionů eur a jejich život se od základů změní. Konečně si mohou začít plnit své sny a v první řadě uskuteční Cathin sen a přestěhují se do Monaka. (Les Tuche, Francie, 2011)

Mobile Internet Forum 2022

  • Jednotka, 20:25 – drama Preludy – Mladý Simon žije v maloměstě kdesi v Německu. Ve volném čase vysedává s kamarády ve výčepu nebo se stará o svou mladší sestru. Na první pohled bezproblémový život se komplikuje postupující schizofrenií Simonova otce a jeho nevolí podstoupit jakoukoliv léčbu. Nemoc činí z rodinného života nevypočitatelný shluk událostí a Simon se ze všech sil snaží křehká rodinná pouta udržet pohromadě – až do dne, kdy potká studentku medicíny Verenu a poprvé v ní najde dívku, která pro něj něco znamená. (Hirngespinster, Německo, 2014)

  • ČT2, 21:50 – hořká komedie Skřivánci na niti – Děj se odehrává v kladenských ocelárnách, kam byli na brigádu posíláni politicky nespolehliví občané, jako živnostníci, intelektuálové i lidé pevní v náboženské víře. Vedle nich pracují na šrotišti i ženy a dívky, uvězněné za pokus o útěk za hranice, tzv. kopečkářky. Film natočil v roce 1969 Jiří Menzel na motivy povídek z knihy Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet. Dvacet let zůstal zavřen v trezoru, protože odkrýval skutečnosti padesátých let, které měly zůstat skryty. (Československo, 1969)

  • ČT art, 23:00 – historické drama Louis Pasteur (1/3) – Štěstí přeje připraveným. Příběh světoznámého vědce a zakladatele moderní mikrobiologie. (Slovensko, 1977)
Louis Pasteur, Slovensko, 1977.
Autor: ČT

Louis Pasteur, Slovensko, 1977.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.