Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Superbouře Sandy, Fotbalista roku 2012, Skafandr a motýl

4. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima Zoom, 20:00 – dokument Superbouře Sandy – V roce 2012 pustošila superbouře Sandy Karibik a východní pobřeží USA. Kromě unikátních záběrů z místa katastrofy budeme i svědky vědeckého zkoumání příčin vzniku superbouře a možností jejího předpovídání. Americký dokument (2012).
  • ČT Sport, 20:20 – udělování cen Fotbalista roku 2012 – Vojtěch Dyk a Jakub Prachař provázejí slavnostním vyhlášením prestižní ankety z pražského Žofína. Účinkují: J. Lábus, M. Pavlata, J. Kohák, M. Dejdar, J. Bosák, V. Šmicer, A. Panenka a další.
  • CS Film, 22:00 – film Nevesta hoľ – Baladický příběh situovaný do slovenské horské oblasti před 2. světovou válkou. Mladý horal se po letech vrací do rodné vsi. Díky setkání s vesnickým děvčetem Zunou poznává nejen sebe sama, ale i přírodu a svět. Filmová adaptace stejnojmenného románu spisovatele Františka Švantnera. Slovenský film (1971).
  • STV 2, 22:00 – komedie Soul Kitchen – Zinos, mladý majitel restaurace, nemá právě moc štěstí. Jeho přítelkyně Nadine se odstěhovala do Šanghaje, zákazníci jeho restaurace Soul Kitchen začali bojkotovat nového šéfkuchaře a Zinos má ještě k tomu problémy se zády! Věci se však začnou obracet k lepšímu, když lidé přicházejí na chuť jeho nové kulinářské koncepci. Německá komedie (2009).
  • ČT 2, 23:25 – drama Skafandr a motýl – Jean-Dominique si užívá života až do tragického momentu, kdy po náhlé mozkové příhodě ochrne na celé tělo. „Znovuzrodí se jako oko“, je totiž schopen komunikovat pouze mrkáním jednoho oka. Jeho vůle dál žít a pracovat je obdivuhodná, ve filmu je vykreslena jemně a s nadsázkou své vlastní tragédie. Hrdinovi skutečného příběhu se totiž podařilo doslova „namrkat“ knihu. Francouzsko-americký film (2007).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.