Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: tenisový French Open, Tandem, Parta hic a Závěť

27. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 10:55 – tenisový přenos French Open 2013 – Přímý přenos vybraného utkání Roland Garrosu, turnaje French Open
  • Nova Cinema, 20:00 – česká komedie Co je doma, to se počítá, pánové… – René Novák přiváží svým taxíkem Bartáčkových neteř Naďu. Obě rodiny jsou stále „na válečné noze“, i když v poslední době intenzita vzájemných střetů poněkud polevila. René vnukne rodičům nápad, jak dosáhnout toho, o čem neustále mluví – rychlého a bezpracného bohatství. Rozhodnou se založit fiktivní klub Nováků, kterému musí každý zájemce o členství zaslat 5 korun zápisného. Česká komedie (1980).
  • ČT 2, 21:50 – drama Tandem – Příběh stárnoucího rozhlasového reportéra, který svou slávu založil na soutěžích z různých měst v přímém přenosu. Jeho pořad, který již nikoho nezajímá, končí a s ním končí i kariéra jedné vyhaslé hvězdy. Jeho řidič a zvukař v jedné osobě, se však snaží vše oddálit a utajit před svým „šéfem“ a vlastně nejbližším přítelem pravdu. Francouzské psychologické drama (1987).
  • TV Barrandov, 22:00 – česká komedie Parta hic – Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Česká komedie (1976).
  • STV 2, 22:05 – komedie Závěť – Živojin (Aleksandar Bercek) žije spolu se svým vnukem Tsanem (Uros Milovanovic) v odlehlé srbské vesničce. Než odejde ze světa, byl by rád, kdyby Tsane naplnil jeho závěť. Dá mu tři úkoly: Prodat krávu a za utržené peníze koupit ikonu svatého Nikolaje, sehnat si něco pro sebe na památku a přivést si ženu. Na první pohled snadné úkoly budou pro prostého sedláka z vesnice o něco obtížnější. Srbsko-francouzská komedie režiséra Emira Kusturici (2007).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.