Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Terminál, 28 dní nebo Spálené stodoly

30. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – komediální drama 28 dní – Úspěšná newyorská novinářka pojímá život jako jeden velký, nikdy nekončící mejdan. To se drasticky změní ve chvíli, kdy v opilosti vyvolá skandál na svatbě své sestry a po zběsilé jízdě zdemoluje luxusní limuzínu. (28 Days, USA, 2000)

  • Prima Max, 20:00 – drama Terminál – Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat, a tak nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší, ale Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu. Stává se ale také poruchou v byrokratickém systému. (The Terminal, USA, 2004)

  • ČT art, 20:20 – divadelní komedie Jednotka intenzivní lásky – Nacházíme se na jednotce intenzivní péče. Leží tu dva těžcí pacienti po autohavárii. Za jedním z nich, režisérem Jiřím, přichází jeho žena Renata a vychází najevo, že v době havárie byla s Jiřím v autě neznámá žena. Od lékaře se však Renata dozví, že nemocný teď potřebuje co nejvíce lásky, protože ta uzdravuje. (Česko, 2017)


Tipy C

  • JOJ Family, 20:20 – rodinná komedie Páni Edisoni – Už v 80. letech si tvůrci tohoto dětského snímku vysnili, že se kdesi vyskytují technicky nadané děti, které zbožňují elektrotechniku i první počítače. Prožily tenkrát mnoho veselých i napínavých příhod, zvláště když zjišťovaly, co všechno ty tajemné novinky dovedou. (Československo, 1987)

  • ČT2, 22:00 – krimi drama Spálené stodoly – Nedaleko vesničky ve francouzských horách blízko švýcarských hranic je zavražděna bohatá mladá žena z Paříže. Vyšetřování vede vyšetřující soudce Larcher. Jeho podezření se soustřeďuje kolem samoty nazvané Spálené stodoly, kde žijí dvě generace rodin. Ústřední postavou je pak padesátiletá Rosa, která má na statku rozhodující slovo… (Les Granges brulées, Francie, Itálie, 1973)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).