Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: triatlon, Jak dostat tatínka do polepšovny a Zázračný nos

26. 12. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 7:20 – pohádková komedie Dívka na koštěti – Příběh o mladé čarodějnici, která dala přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí, není jen návratem do světa pohádek, dětských snů a fantazie, ale především konfrontací se světem konkrétním a reálným. (Československo, 1971)

  • ČT sport, 9:20 – Triatlon: Winterman 2016 – 8,3 km plavání ve studeném proudu nočního Labe, 180 km na kole nádhernou krajinou Českého Švýcarska a Lužických hor, 43 km běhu s cílem na vrcholu Ještědu – to vše a ještě mnohem víc se ukrývá za nejtěžším triatlonovým závodem v Česku.

  • JOJ Family, 9:20 – rodinná sci-fi komedie Kam doskáče ranní ptáče – Trochu bláznivá, trochu fantastická komedie pro děti: Působením blesku a dalších záhadných okolností se nadaný žák šesté třídy začne objevovat v dalších mutacích, které se od sebe charakterově liší… (Československo, 1987)

  • Prima, 10:50 – animák Rio 2 – Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejstarší je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí. (USA, 2014)

  • ČT1, 14:00 – pohádka Princezna ze mlejna II – Příběh mimořádně úspěšné české filmové pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. Diváci se mohou těšit, že téměř ve všech hlavních rolích opět spatří své oblíbené herce. Jen Lucii Bílou v roli čarodějnice ve druhém pokračování nahradila Monika Absolonová. A přibudou i postavy nové – zlý velitel v podání Jana Přeučila a generál Lukáše Vaculíka. (Česko, 1999)

  • ČT1, 17:20 – rodinná komedie Jak dostat tatínka do polepšovny – Při premiéře pokračování své dnes už proslavené komedie o malém Vaškovi a jeho rodičích Jak vytrhnout velrybě stoličku autorka a režisérka Marie Poledňáková uvedla: Druhá část, respektive volné pokračování, byla napsána vlastně před uvedením hry Jak vytrhnout velrybě stoličku. Takže podnětem nebyl úspěch díla, ale skutečnost, že v jeho závěrečných scénách vznikla velice zajímavá situace. Vystihli to i herci a v posledním období natáčení si sami vymýšleli scény, domýšleli osudy svých postav. (Československo, 1978)

UXD

  • Nova, 17:50 – pohádka O statečném kováři – Hrdinou příběhu je silný a odvážný mladý kovář s dobrým srdcem. Jmenuje se Mikeš a stejně jako jeho otec i on zatouží vydat se do světa na zkušenou. Cestou se spřátelí se dvěma mladými siláky, mlynářským pomocníkem Matějem a pacholkem Ondrou. Když se dovědí o třech krásných princeznách, které záhadně zmizely, přesvědčí Mikeš své lenivé společníky, aby se vydali ztracené královské dcery hledat. (The Brave Blacksmith – festivalový název, Československo, 1983)

  • ČT1, 20:00 – pohádka Zázračný nos – Princezna Diana musela ztratit svoji krásu, aby po mnoha zkouškách zjistila, v čem spočívá pravá láska. A aby poznala, že na lidi je třeba mít opravdu „správný nos“, když se má člověk dočkat svého štěstí… (Zázračný nos, Slovensko, Česko, 2016)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.