Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Vinnetou – Poslední výstřel, Gorily v mlze nebo Léčba šokem

24. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – životopisné drama Gorily v mlze – Životopisný příběh Dian Foessey, která v srdci Afriky zasvětila život boji za záchranu horských goril. Antropoložka Sigourney Weaver miluje horské gorily, které pomalu vymírají. Bojuje za jejich záchranu, ale zaplatí za to svým životem. (Gorillas in the Mist, USA, 1988)

  • Prima, 20:15 – klasická indiánka Vinnetou – Poslední výstřel – Tragický konec udatného náčelníka Apačů ve třetí části filmu natočeného na motivy románů Karla Maye. Přestože se Vinnetou snaží dodržovat dohody s americkou vládou, jeho kmen je neustále ohrožován útoky banditů, kteří ho chtějí připravit o půdu. Vinnetou a Old Shatterhand se tedy vydají do Santa Fé, aby zde jednali o míru přímo s guvernérem. Ten je ujistí o svých úmyslech a požádá je, aby předali náčelníkovi Bílému Buvolu poselství s výzvou, aby byl loajální vládě, která mu na oplátku slibuje větší území pro jeho kmen. Zrádný sekretář však banditům prozradí obsah poselství… (The Winnetou III, Desperado Trail, Západní Německo, Itálie, Jugoslávie, 1965)

  • ČT2, 21:45 – thriller Léčba šokem – Úspěšná podnikatelka se rozhodne, že se podrobí omlazovací léčbě na klinice na mořském pobřeží. Právě ji opustil přítel a ona si chce odpočinout. Kliniku vede sebevědomý, zřejmě velice úspěšný lékař, ale pacientka brzy zjistí, že leccos není v pořádku. Léčba se stává pro pacienty drogou, kterou musí pravidelně užívat, a nadto odčerpá většinu jejich financí. Navíc ony vzácné omlazovací buňky nejsou jen ovčí, ale lidské… (Traitement de choc, Francie, 1972)

Cloud 22 temata

  • Jednotka, 21:55 – drama Zamilovaný Shakespeare – Londýnský dramatik Will Shakespeare má napsat novou hru a nutně potřebuje inspiraci. Tu nachází ve chvíli, když se nečekaně setká s půvabnou Lady Violou, která tolik miluje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát. Z lásky na první pohled se rozhoří osudový vztah, do něhož se zaplete i sama královna Alžběta I. (Shakespeare in Love, USA, Velká Británie, 1998)

  • Prima Max, 22:15 – válečné drama Černá kniha – Děj je zasazen do let 1944–1945 a vypráví příběh židovské dívky, která se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu hnutí odboje. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede šarmantního německého kapitána. (Zwartboek, Nizozemsko, Belgie, Německo, Velká Británie, 2006)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.