Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Vražedné tsunami, Zlomené květiny a Sbohem, Slovensko!

11. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 18:00 – hokejový přenos PSG Zlín – HC Vítkovice Steel - Přímý přenos čtvrtfinálového utkání Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy v ledním hokeji
  • Prima Zoom, 21:00 – dokument Thajsko – Vražedné tsunami – Thajské tsunami bylo jednou z nejničivějších katastrof poslední doby. Podívejte se, jak ho prožívala producentka dokumentu, která zde zrovna trávila dovolenou. Britský dokument (2005).
  • Joj, 21:30 – reality show Sbohem, Slovensko! – Televize sleduje příběhy lidí, kteří se rozhodli opustit zemi a žít v zahraničí. Joj sleduje jejich kroky od samotného rozhodnutí po realizaci a potíže, které je provázejí v novém domově. Jsou mezi nimi i tací, co zahraničí znají jen z bezstarostné dovolené a neovládají žádný cizí jazyk. Jejich počáteční euforii zákonitě vystřídá trpké zklamání z neúprosné reality, která je přivítá za hranicemi bývalé vlasti
  • ČT 2, 21:50 – film Zlomené květiny – Zapřisáhlý starý mládenec Don Johnston dostane jednoho dne anonymní dopis, ze kterého se dozví, že se mu před devatenácti lety narodil syn. Don se k tomu staví apaticky, stejně jako k odchodu své poslední přítelkyně Sherry. Zvídavý soused Winston ho však přesvědčí, aby se vydal za svými tehdejšími milenkami a pokusil se zjistit pravdu. Americký film (2005).
  • STV 2, 22:05 – film Já, Don Giovanni – Drama založeno na skutečném životním příběhu libretisty Mozartovy opery Don Giovanni. Rok 1763. V Benátkách žije mladý básník Lorenzo da Ponte. Vede nezřízený život a je vyhoštěn, pro své verše namířené proti církvi. Na radu přítele Casanovy odjíždí do Vídně. Tam se uchází o práci u samotného císaře, a po přímluvě Salieriho ji také dostává. Po úspěchu opery Figarova svatba, ke které Lorenzo da Ponte napsal libreto, se spolu s Mozartem pouštějí do další opery – Dona Giovanniho. Italsko-španělský film (2009).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.