Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Zabil jsem Einsteina, pánové Sladká Charity a Po krk v extázi

19. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 17:30 – fotbalový přenos Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko – Přímý přenos utkání 5. kola fotbalové Gambrinus ligy
  • Fanda, 20:00 – fotbalový přenos SK Slavia Praha – FK Teplice – Přímý přenos utkání 5. kola fotbalové Gambrinus ligy
  • TV Barrandov, 20:15 – česká komedie Zabil jsem Einsteina, pánové - Děj sci-fi komedie Zabil jsem Einsteina, pánové se odehrává střídavě v Americe někdy na přelomu druhého a třetího tisíciletí a v Praze roku 1911. Je založen na myšlence, zda a do jaké míry by předčasná smrt zakladatele moderní fyziky Alberta Einsteina ovlivnila vývoj života na naší planetě. Na rozdíl od většiny děl tohoto žánru, která míří do daleké budoucnosti, se zde děj naopak vrací pomocí „stroje času“ do minula… Podle tvrzení autorů filmu je skutečnost, že profesor Einstein mohl přijít v Praze roku 1911 o život, historickým faktem. Česká komedie (1970).
  • ČT 2, 21:50 – muzikál Sladká Charity – Sladká „Charity" Valentinová pracuje už osm let jako barová tanečnice a marně se pokouší navázat trvalou známost. Když se zdá, že se konečně přiblížila k vytoužené svatbě, je okradena milencem, jenž ji navíc úmyslně srazí z mostu v parku. Ale Charity se jen tak nevzdává. Při svém bloudění v uličkách města se náhodou setkává se slavným italským hercem Vittoriem Vidalem. Společně prožitá noc má velký význam pro budoucnout obou hrdinů… Americký muzikál (1969).
  • Prima, 22:50 – krimi thriller Po krk v extázi - Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíc na tom, že se vždy snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě „drobné“ služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea: musí najít ztracenou drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem, který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Britské drama (2004).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.