Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Zachraňte pana Bankse, Věc nebo Tři dny Kondora

3. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – životopisný film Zachraňte pana Bankse – Walt Disney dlouhodobě usiluje o filmová práva k psanému románu Mary Poppins. Opakovaně žádá jeho svéráznou autorku P. L. Traversovou o setkání, ale ta hollywoodského velikána po celá léta úspěšně odmítá. Protože si ale uvědomuje, že prodejnost jejích knih klesá a budoucnost je nejistá, v roce 1961 se setkáním souhlasí. (Saving Mr. Banks, USA, Velká Británie, Austrálie, 2013)

  • Barrandov Plus, 20:20 – dobrodružná minisérie Tajemný poklad Tróje (1/2) – Heinrich Schliemann, obchodník a archeolog v jedné osobě, se vydává do Řecka splnit si svůj dětský sen – objevit bájnou Tróju. (Der Geheimnisvolle Schatz von Troja, Německo, 2007)
Minisérie Tajemný poklad Tróje.
Autor: TV Barrandov

Minisérie Tajemný poklad Tróje.

  • Joj Family, 20:20 – komedie Bouřlivé víno – Film byl zasazen do roku 1968, kdy se předseda JZD Janák (Vladimír Menšík) ve fiktivní jihomoravské vísce Pálavice postaví plánům několika chamtivých vinařů, kteří v touze obchodovat s vínem na vlastní pěst naletí chytrému podvodníkovi. (Československo, 1976)

MM socky3

  • ČT 2, 21:50 – thriller Tři dny Kondora – V oddělení CIA, krytém jako historická literární společnost, pracuje mladý literární vědec Joe Turner (Robert Redford). On a jeho spolupracovníci se zaobírají čtením brakové literatury, aby odhalili, zda se někde neobjevují náznaky úniku informací ze CIA, hledají nové informace a nápady. Joe jednoho dne po návratu z oběda najde všechny své spolupracovníky zavražděné. Pod svým krycím jménem Kondor informuje o události centrálu, ale uvědomí si také, že v ohrožení života může být i on… (Three Days of the Condor, USA, 1975).

  • Prima Max, 22:10 – horor Věc – Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. (The Thing, USA, 1982)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.