Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Zítra to roztočíme, drahoušku…!, Garderobiér a Chlapec A

20. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 19:05 – fotbalový přenos FK Viktoria Žižkov – Bohemians Praha 1905 – Přímý přenos utkání Fotbalové národní ligy
  • Nova Cinema, 20:00 – česká komedie Zítra to roztočíme, drahoušku…! – Život dvou svérázných rodin, Novákových a Bartáčkových, plyne od jednoho absolutně nevinného žertíku ke druhému. Ten první, který se na obrazovce objeví, patří Evženu Novákovi, který se živí jako herec epizodních roliček a statista u filmu. Když při návratu domů potká sousedku Bartáčkovou, která čeká na manžela, nenápadně prohodí, že ho viděl na tramvajové zastávce v dámské společnosti. Česká komedie (1976).
  • CS Film, 20:00 – komedie Štvorylka – Ironický pohled na maloměšťácké časy před první světovou válkou. Dámy místní smetánky jsou potrestány za svoje chvilkové poblouznění k důstojníkům vojenského oddílu, který přijede do malého slovenského města v roce 1910 právě v době konání místního plesu. Filmová adaptace stejnojmenné povídky slovenského spisovatele Janka Jesenského (1955).
  • ČT 2, 21:45 – film Gardeobiér – Druhá světová válka. Skupina herců odjíždí brzy ráno do Bradfordu na týdenní angažmá v divadle Alhambra. Na nádraží jim málem ujede vlak, ale jejich ředitel a hlavní herec souboru v jedné osobě, přezdívaný Sir, svým mocným hlasem rozjíždějící se vlak zastaví. Sir je typickým představitelem staré školy, okázalým interpretem především Shakespearových her, kterého válka odsoudila ke spolupráci s třetiřadými herci a k vystupování na provinčních scénách. Je na pokrají fyzických i psychických sil. Při procházce městem Sir dostane záchvat a skončí v nemocnici. Provozní manažerka společnosti uvažuje o zrušení prvn ího představení, Sirův homosexuální garderobiér Norman však slibuje, že dá herce do pořádku, aby byl schopen vystoupit před vyprodaným hledištěm. Britský film (1983).
  • STV 2, 22:05 – drama Chlapec A – Eric Wilson po čtrnácti letech vychází z vězení pro mladistvé, aby pod novým jménem začal nový život. Do dospělého světa se vrhá s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho požadavkům. Zvládne jeho nástrahy – a dokáže vzdorovat stínům vlastní minulosti? Působivé, civilně pojaté drama získalo na MFF v Berlíně Cenu ekumenické poroty. Andrew Garfield byl za svůj herecký výkon odměněn cenou BAFTA. Britský film (2007).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).