Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: 28 dní, Dáma ve zlatém nebo Phoebe v říši divů

4. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 9:30 – komediální drama 28 dní – Úspěšná newyorská novinářka Gwen (Sandra Bullock) pojímá život jako jeden velký, nikdy nekončící mejdan. To se drasticky změní ve chvíli, kdy v opilosti vyvolá skandál na svatbě své sestry, po zběsilé jízdě zdemoluje luxusní limuzínu a je odsouzena k osmadvacetidenní odvykací kůře. (28 Days, USA, 2000)

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Dáma ve zlatém – Skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta, který se stal národním pokladem. (Woman in Gold, USA, Velká Británie, 2015)

  • Prima, 20:15 – akční Kurýr – Profesionální kurýr je povolání jako každé jiné. Někdo chce někam něco přepravit, ale protože se mu nezdají poštovní služby příliš vhodné, svěří raději tento úkol profesionálovi, který jakoukoliv zásilku naprosto diskrétně přepraví a od odběratele vyinkasuje dohodnutou sumu peněz. Přesně takhle si vydělává i Frank Martin (Jason Statham), který patří ve svém oboru mezi nejlepší z nejlepších. Drží se totiž jednoho zásadního pravidla – nikdy danou zásilku neotevírej. Jenže jednoho dne… (The Transporter, USA, Francie, 2002)

MMF24

  • ČT 1, 21:10 – komedie Stepující stonožka – Cestu plnou dobrodružství prožívají tři přátelé, kteří se v době okupace Francie rozhodnou před nacisty zachránit vzácnou sochu Venuše. (Le Mille-pattes fait des claquettes, Francie, 1977)

  • ČT art, 21:50 – rodinné drama Phoebe v říši divů – Příběh malé dívky (Elle Fanning), která touží hrát ve školním představení Alenky v říši divů. Když ji její svérázná učitelka dramatu (Patricia Clarkson) skutečně obsadí, Phoebe se snaží ovládat své chování tak, aby jí ředitel dovolil pokračovat. Jak se ale Phoebin stres zvyšuje, její chování je horší a horší. Film oceněný Velkou cenou poroty na Filmovém festivalu Sundance. (Phoebe in Wonderland, USA, 2008)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).