Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Bílý tesák, Občanský průkaz nebo Anglický pacient

30. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • Jednotka, 8:30 – animák Spláchnutý – Když Shrek potkal Wallace s Gromitem, respektive když spojila své síly slavná animační studia – DreamWorks a Aardman, vznikla svěží animovaná komedie, stojící na precizní počítačové animaci a okouzlujícím britském humoru. (Spláchnutej, Flushed Away, USA, 2006)

  • Nova, 10:55 – dobrodružný Bílý tesák – Nesmrtelný příběh z pera Jacka Londona o přátelství chlapce a vlka znovu ožívá uprostřed nespoutané aljašské divočiny, nad jejíž krásou se tají dech. Ethan Hawke v něm hraje mladíka, který se snaží najít zlato v nebezpečném údolí Yukonu a splnit tak poslední přání umírajícího otce. Na své obtížné a dobrodružné cestě se setkává s přítelem, který navždy změní jeho život. Je jím Bílý tesák, napůl vlk, napůl pes. (White Fang, USA, 1991)

  • Nova, 17:50 – pohádka O statečném kováři – Hrdinou příběhu je silný a odvážný mladý kovář s dobrým srdcem. Jmenuje se Mikeš a stejně jako jeho otec i on zatouží vydat se do světa na zkušenou. Cestou se spřátelí se dvěma mladými siláky, mlynářským pomocníkem Matějem a pacholkem Ondrou. Když se dovědí o třech krásných princeznách, které záhadně zmizely, přesvědčí Mikeš své lenivé společníky, aby se vydali ztracené královské dcery hledat. (Československo, 1983)

  • Prima Max, 20:00 – válečné romantické drama Anglický pacient – Román Michaela Ondaatjeho (1992), vyznamenaný po svém vydání ve Velké Británii prestižní Bookerovou cenou, jakoby se vzpíral filmovému zpracování. Příběh velké lásky a zrady, zasazený do konce 30. let a do doby 2. světové války, je vyprávěn v několika časových rovinách a v poměrně složité flashbackové struktuře. Těžce zraněný „anglický“ pacient neví, jak se jmenuje, ani si nic nepamatuje ze své minulosti. Když jsou ostatní ranění převezeni, zůstane znetvořený muž v opuštěném a vyrabovaném klášteře spolu s kanadskou ošetřovatelkou Hanou. (The English Patient, USA, 1996)

MM balicek

  • ČT1, 21:40 – komediální drama Občanský průkaz – Hořká komedie o tom, jací jsme byli v sedmdesátých letech minulého století, kdy bigbít a dlouhé vlasy byly rebelií proti tesilkám, kultuře televizních estrád a husákovskému socialismu. Bylo to v době, kdy k tomu, abyste dostali přes hubu od policajta, stačilo mít právě jen ty dlouhý vlasy nebo natržený občanský průkaz. (Česko, 2010)

  • ČT2, 22:00 – historický film Ranhojič se odehrává v 11. století, kdy jsou veškeré antické medicínské poznatky v Evropě zapomenuty a vládne temný křesťanský středověk, v němž jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíce žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. (Der Medicus, Německo, 2013)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).