Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Clara Immerwahrová, Karlík a továrna na čokoládu nebo Žít a nechat zemřít

8. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 10:10 – komedie Závist – Ten bezpochyby nejvýjimečnější dům v Los Angeles patří Nicku Vanderparkovi, nejprachatějšímu vynálezci zázračného odstraňovače psího trusu pod názvem Vapoorize. Obrovské sídlo s komplexem bowlingových drah, dobytčích ohrad, vinic a kolotočů ale přivádí jeho souseda k šílenství. (Envy, USA, Austrálie, 2004)

  • ČT2, 14:10 – životopisný film Clara Immerwahrová – Příběh první promované chemičky se zaměřuje jednak na otázku morálky ve vědeckém výzkumu a jednak na postavení žen ve společnosti na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Clara se díky svému otci během dospívání nadchla pro chemické pokusy a chtěla se stát chemičkou. Navzdory dobovým překážkám se jí podaří udělat si maturitu a následně je jí dovoleno stát se první posluchačkou chemie na univerzitě v Breslau. (Clara Immerwahr, Rakousko, 2014)

  • ČT2, 20:00 – bondovka Žít a nechat zemřít – osmý film v pořadí, ale vůbec první s Rogerem Moorem. Ten se tentokrát utká s harlemským drogovým králem a jeho armádou věrných, ovládaných pomocí magie voodoo. (Live and Let Die, Velká Británie, USA, 1973)

BRAND

  • Nova Cinema, 20:00 – rodinný film Karlík a továrna na čokoládu – Karlík žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a osobně poznal majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu, má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž a pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. (Charlie and the Chocolate Factory, USA, Velká Británie, 2005; režie: Tim Burton; hrají: Freddie Highmore, Johnny Depp, Helena Bonham Carter)

  • Prima, 20:15 – hudební komedie Decibely lásky – Příběh tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).