Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: cyklistická Vuelta, Austrálie, Klub rváčů a Amarcord

24. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Eurosport, 18:45 – Startuje Vuelta – Nikdy v historii nestartovali čeští cyklisté na některé z grand tour v takovém počtu a s takovými ambicemi. Zatímco na Tour de France bojoval jen Roman Kreuziger, ve Španělsku se k němu přidají Zdeněk Štybar (čerstvý vítěz Eneco Tour), Leopold König a Jan Bárta. Poslední grand tour sezóny slibuje horské peklo, je doslova ušita na míru domácím vrchařům – 12 etap končí závěrečným stoupáním. Eurosport vysílá z každé etapy dvouhodinový živý přenos, obvykle začínáme v 16 hodin.
  • Prima love, 20:15 – historický film Austrálie – Těsně před druhou světovou válkou odjíždí lady Sarah Ashleyová do Austrálie za svým manželem, který se zde snaží narušit monopol všemocné dobytkářské společnosti. Revolta ho však stojí život a Sarah se rozhodne pokračovat v jeho plánu. Americko-britsko-australský historický film (2008).
  • Fanda, 22:00 – thriller Klub rváčů – Spořádaný hlavní hrdina má téměř všechno, ale není se svým životem spokojený. Vše se změní v okamžiku, kdy se seznámí s Tylerem a jeho život dostává nový rozměr. Oba kamarádi společně zakládají Klub rváčů. Jedná se o tajný spolek, ve kterém jeho členové odkládají svou všední identitu a stávají se bojovníky… Americký thriller (1999).
  • ČT 2, 23:20 – film Amarcord – Hrdina filmu Titta nám představuje na pozadí čtyř ročních období svůj malý svět – svéráznou rodinu v čele s otcem a jeho odbojným přístupem k fašistickému režimu, bláznivého strýce Tea, spolužáky z gymnázia, kadeřnici Gradiscu (Štěstíčko) i převyvinutou trafikantku. Amarcord však není jen příjemně nostalgický – v Tittově/Felliniho vyprávění jsou i bolestné vzpomínky na ztrátu blízkých, neuskutečněné sny a něco, co už je nenávratně pryč. Francouzsko-italský film režiséra Federica Felliniho (1973).
  • Prima, 00:10 – akční komedie Jednotka příliš rychlého nasazení - Nicholas Angel je tak dobrý policista, že to vrhá špatné světlo na zbytek týmu. Proto je převelen do místa, kde svým talentem nebude kolegy ztrapňovat – do ospalého městečka Sandford, jehož statistiky zločinnosti se rovnají nule a jehož nejnapínavější událostí je každoroční zahradní slavnost. Nebo není? Britsko-francouzská akční komedie (2007).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.