Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Dech života, Jurský park nebo Limonádový Joe

3. 6. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 15:15 – komedie Limonádový Joe aneb Koňská opera – Je nebezpečně střízlivý a nestojí o žádné Kidy. Legendární film režiséra Oldřicha Lipského vznikl podle divadelní hry Jiřího Brdečky, který však tento námět zpracoval původně ještě jako román. (Československo, 1964)

  • ČT 2, 20:00 – bondovka Dech života – KGB má ďábelský plán: sérii atentátů na agenty nepřátelských tajných služeb. A jméno James Bond v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však v Bratislavě zařídí útěk generála KGB, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Bratislavu ovšem musel za totality natočit John Glen především ve Vídni… (The Living Daylights, Velká Británie, USA, 1987; Timothy Dalton)

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Matrix Reloaded – pokračování kultovního Matrixu nás znovu zavede do temného světa budoucnosti, v níž lidstvo trpí pod nadvládou strojů, zatímco žije ve virtuální realitě. Novodobý spasitel Neo (Keanu Reeves) musí čelit novým protivníkům a po krku jde Vyvolenému i agent Smith, který se oddělil od Matrixu. (USA, Austrálie, 2003)

MM socky3

  • Nova, 20:20 – sci-fi Jurský park – Po nálezu miliony let staré DNA se na vzdáleném ostrově pokusí skupina vědců vytvořit přírodní park s žijícími prehistorickými zvířaty. Celý projekt podporuje milionář John Hammond (Richard Attenborough), který těsně před otevřením parku pro veřejnost pozve na jeho návštěvu svá dvě vnoučata. (Jurassic Park, USA, 1993)

  • ČT1, 21:10 – komedie Fantomas kontra Scotland Yard – Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou – buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye, a nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. (Fantômas contre Scotland Yard, Francie, 1966)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.