Hlavní navigace

TV tipy na sobotu: finále StarDance, Tenkrát o Vánocích, Chicago a Vánoční koleda

22. 12. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – finálový večer StarDance V… když hvězdy tančí – Finálový večer páté řady velkolepé taneční show. Přímým přenosem provázejí Tereza Kostková a Marek Eben. V soutěži zbývají jen dva hvězdné páry, které předvedou své nejlepší latinskoamerické a klasické tance. Uvidíte je i v kategorii volný styl [freestyle], ve které mohou předvést jakýkoliv tanec podle své volby. Taneční show (2012).
  • Prima family, 20:00 – animovaná komedie Vánoční koleda – Ebenezer Vydřigroš je známý skrblík, necita a odpůrce vánočních svátků. Podaří se ho třem duchům minulých, současných a budoucích Vánoc přesvědčit, že se jedná o jedno z nejkrásnějších období v roce a že není potřeba jen hamounit a škodit lidem? Americká animovaná komedie (2009).
  • STV 2, 21:40 – drama Docela obyčejný příběh – Rozvedená osmatřicetiletá Marie (Romy Schneider) žije se svým milencem Sergem (Claude Brasseur). Jednoho dne se rozhodne jej opustit. Potratí dítě, které s ním čeká a vrací se ke svému bývalému manželovi Georgesovi (Bruno Cremer). Jednoduchý příběh, všedních starostí tří Francouzů a jejich přátel na konci sedmdesátých let 20. století. Francouzsko-německé drama (1978).
  • CS Film, 22:00 – film Tenkrát o Vánocích – Slovensko, vánoce 1944: Prapor kapitána Hlouška osvobodí podhorskou vesnici. Vojáci i vesničané se připravují na společnou oslavu svátků. Poklidnou atmosféru naruší tankový útok nacistů. První filmy režiséra Karla Kachyni se odehrávaly ve vojenském prostředí. Český film (1958).
  • STV 1, 22:50 – muzikál Chicago – Sex, vražda, lež, sláva. Muzikál ve velkolepém a strhujícím stylu, který vás fascinuje a omráčí svým ztvárněním – režií, výpravou i bezchybnými hereckými výkony. Svůdná muzikálová zpěvačka se dostane do vězení za vraždu svého tajného milence. Všude jinde by za zločin následoval trest. Ale v Chicagu 20. let se pomocí šikovného právníka stává z Roxie Hart hvězda a miláček médií! Americký muzikál (2002).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.