Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Jackie Brownová, Bournův mýtus nebo Simpsonovi

Jan Brychta

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT2, 15:30 – komedie – Jestliže je úterý, musíme být v Belgii - Charlie Cartwright se živí jako průvodce oblíbeného programu 9 evropských zemí autobusem za 18 dní a svou práci miluje. Vše se krásně opakuje, jen dívku má v každém městě jinou. Když doprovází turnus číslo 225, vypadá to, že podivnější skupinu Yankeeů ještě nevedl.

  • Prima Cool, 20:00 – animovaný seriál Simpsonovi XXVIII – po instalaci nové obří sochy kluka s koblihou je Springfield zcela zničen. Jediný, kdo může zaplatit opravu, je miliardář Burns. Ten chce ale na oplátku uspořádat varietní představení.

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Mocný vládce Oz – když se Oscar Diggs, druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru, Evanoru a Glindu. Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě…

  • ČT2, 22:05 – komedie Jackie Brownová – Po mimořádném úspěchu snímku Pulp Fiction – historky z podsvětí bylo další dílo amerického režiséra Quentina Tarantina očekáváno s nevšedním zájmem. Po tříleté odmlce natočil kultovní tvůrce další kriminální příběh Jackie Brownová, vycházející z románu Rumový punč plodného amerického romanopisce Elmora Leonarda, jehož knihy jsou častým námětem filmařů – u nás známe např. westerny Hombre, Valdez se vrací nebo kriminální snímky Chyťte ho! a Zakázané ovoce. 

  • Nova, 22:30 – akční Bournův mýtus - Před dvěma lety se profesionální zabiják domníval, že své minulosti utekl. V dočasném domově v zapadlé indické vesnici se však kolem něj začne znovu stahovat smrtící smyčka. Vydává se tedy opět na cestu, odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění…

Našli jste v článku chybu?