Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Jurský park, Cela 211: Vězeňské peklo, 12 opic a Četa

29. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova, 20:20 – dobrodužný film Jurský park – Milionář John Hammond financuje velkolepý vědecký projekt, který by měl na základě rekonstrukce genotypu druhohorních ještěrů znovu oživit dinosaury. Ti by pak měli být předváděni jako velkolepá a ojedinělá atrakce ve speciálním zábavním parku na ostrově Isla Nublar nedaleko Kostariky. Slibem financování skomírajícího paleontologického výzkumu získá Hammond vynikajícího experta na dinosaury, profesora Granta, který má před otevřením parku vyhotovit expertízu bezpečnostních opatření. Americký film (1993).
  • STV 1, 21:25 – drama Million Dollar Baby – Stárnoucí Frankie Dunn (Clint Eastwood) se pokouší usmířit se svou dcerou, nemá však štěstí. Frankie trénuje mladé a nadějné boxery. Nedaří se mu je ale dostat k mistrovskému zápasu. Okolo ringu Dunnovi pomáhá Eddie Scrap-Iron Dupris (Morgan Freeman), bývalý boxer, kamarád a často i zachránce. Zatímco Frankieho poslední talent zahne k jinému managerovi, v tělocvičně se objeví Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Odstrkovaná a naštvaná, Maggie prahne po tom, aby jí někdo konečně věřil. Dunn jí ale trénovat nechce. Maggie se však na tréninku domluví s Eddiem a postupně si svou houževnatostí získá i Frankieho. Americké sportovní drama (2004).
  • Nova Cinema, 21:50 – akční drama Cena 211: Vězeňské peklo – Juan chce ve věznici, kde nastupuje do nového zaměstnání, udělat dobrý dojem, a proto se dostaví do práce o den dřív. Doma ho zatím čeká těhotná manželka Elena. Juanovo zdánlivě bezvýznamné rozhodnutí má však radikálnívliv na jejich životy. Při prohlídce vězení je Juan nešťastně zraněn. Ostraha ho přemístí do prázdné cely 211, do doby než se jim podaří sehnat lékaře. Ve věznici však nečekaně propuká vzpoura a Juan se ocitá v pasti… Španělsko-francouzské akční drama (2009).
  • Prima Cool, 22:05 – sci-fi thriller 12 opic - V roce 1996 neznámý smrtící virus téměř vyhladil lidstvo. 10 % přeživších se přestěhovalo pod zem, protože zemský povrch je navěky kontaminovaný a pro lidi smrtelně nebezpečný. V roce 2035 je odsouzený James Cole vybrán jako „nedobrovolný dobrovolník“ pro důležitou misi – má se vrátit do roku 1996 a zjistit co nejvíc informací o záhadné skupině „Armáda 12 opic“, která je pravděpodobným původcem viru. Jenže při časovém přenosu dojde k chybě a Cole se ocitne v roce 1990, je zatčen a poté zavřen na psychiatrické klinice. Americký sci-fi thriller (1995).
  • ČT 1, 22:15 – válečný film Četa - Píše se rok 1967 a do vietnamského pekla přilétá zelenáč Taylor (Charlie Sheen). Už první pohled na vozík naloženými igelitovými pytli s mrtvolami mu napovídá, jaký pobyt jej zde čeká. Když dorazí k četě, ke které byl přidělen, velmi brzy zjišťuje, že četa nebojuje jen s příslušníky Vietcongu, ale boj zuří i uvnitř. Právě zde vidí názornou ukázku střetávání pomyslného „dobra se zlem“, které ztělesňují brutální a nekompromisní seržant Barnes (Tom Berenger) a na druhé straně člověk, který si v sobě snaží uchovat ještě trochu lidskosti seržant, Elias (Willem Dafoe). Americko-britský válečný film (1986) oceněný čtyřmi Oscary.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.