Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Lásky mezi kapkami deště, Slavnosti sněženek nebo Muži, kteří nenávidí ženy

20. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 16:05 – romantický film Lásky mezi kapkami deště – Romance o ztraceném ševci, dvou bratrech, žižkovské dívce a nedozrálých hroznech. Příběh z pražského Žižkova třicátých let. (Československo, 1979)

  • ČT1, 20:00 – komedie Slavnosti sněženek – Se šípkovou, nebo se zelím? Nezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným divokým prasetem. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav tak má svůj reálný a živý předobraz. (Československo, 1983)

  • ČT2, 20:00 – bondovka Chobotnička – Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců, zmizí z Moskvy. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry, v níž jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc – šílený generál Orlov (Steven Berkoff) totiž chce útočit na Německo… (Octopussy, Velká Británie, USA, 1983)

ICTZ23

  • Prima Max, 20:15 – rodinný film Pan Popper a jeho tučňáci vypráví příběh člověka, který je úspěšným newyorským podnikatelem. Nakolik se mu ale daří v podnikání, natolik se mu nedaří v osobním životě, kde má problémy urovnat vztahy se svou rodinou a utíká od všech zásadních rozhodnutí. Jednoho dne se však stane něco, co jeho život obrátí úplně naruby. (Mr. Popper’s Penguins, USA, 2011)

  • Prima, 22:00 – Muži, kteří nenávidí ženy – Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem, je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře, kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. (The Girl with the Dragon Tattoo, USA, 2011)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.