Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Letec, Waterloo a Ocelová pěst

3. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 8:50 – komediální sci-fi Krásná mimozemšťanka – Ovdovělý vědec hledá mimozemské formy života. Aniž o tom ví, jeho signály jsou zachyceny na vzdálené planetě, jejíž Rada starších se rozhodne poslat na Zemi krásnou Celestu. Mimozemšťanka ho má kontaktovat a zjistit složení jím vysílaných paprsků, které mohou planetu zachránit před zničením. (My Stepmother Is an Alien, USA, 1988; hrají: Dan Aykroyd, Kim Basinger)

  • Nova, 15:40 – sci-fi Ocelová pěst – V akčním snímku z blízké budoucnosti vidíme bývalého boxera, jehož milovaný sport ovládli dva a půl metru vysocí oceloví roboti. Protože nemá s kým zápasit a nemá žádné vyhlídky na lepší budoucnost, je nucen přivydělávat si jako promotér robotických zápasů. Daří se mu jakž takž se protloukat tím, že dává dohromady mizerné a vysloužilé roboty, a cestuje od jednoho turnaje k druhému… (Real Steel, USA, Indie, 2011)

  • ČT2 , 20:00 – historický film Waterloo – Napoleon Bonaparte je po porážce u Lipska donucen svými maršály k abdikaci a nucenému vyhnanství na ostrov Elba. Odtud se ale po necelém roce vrací a nastává období posledních sta dnů jeho vlády. Období bouřlivé, které začalo obnoveným slibem věrnosti jeho bývalých vojáků, pokračovalo vyhnáním krále z Paříže a skončilo rychlým tažením do Belgie a závěrečnou osudovou bitvou u Waterloo. (Waterloo, Itálie, Sovětský svaz, 1970; režie: Sergej Bondarčuk; hrají: Rod Steiger, Christopher Plummer, Virginia McKenna)

KL24

  • Nova Cinema, 20:00 – životopisné drama Letec – Život Howarda Hughese patří k nejvíce fascinujícím příběhům, jaké Amerika předchozího století zrodila. Tento letecký průkopník, režisér, producent, ropný magnát a muž řady dalších činností totiž vynikal nejen svým všestranným talentem, ale i svou výstřední povahou. (The Aviator, USA, Německo, 2004; režie: Martin Scorsese; hrají: Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Kate Beckinsale, John C. Reilly, Alec Baldwin, Alan Alda, Ian Holm)

  • Prima Cool, 20:00 – animovaná komedie Hledá se Nemo – V pestrobarevných a teplých vodách korálového útesu žije ve svém bezpečném a odlehlém příbytku ze sasanek Marlin a jeho jediný syn Nemo. Marlin se s obavami ze všech nepředvídatelných nebezpečí, které hlubiny oceánu skýtají, snaží svého syna před nástrahami okolí ochránit. Nemo je však, stejně jako všechny malé rybky, velmi zvídavý a chce tajemný útes prozkoumat. Když je pak nečekaně unesen daleko od domova a skončí v akváriu, kterým si vyzdobil ordinaci zubař, ocitne se Marlin nečekaně v roli hrdiny na cestě k záchraně svého syna. (Finding Nemo, Austrálie, USA, 2003)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).