Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Nejlepší Večerníček, Jaromír Jágr: stále na vrcholu a Bony a klid

9. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – Nejlepší Večerníček - Zábavný pořad, ve kterém Česká televize vyhlásí vítěze divácké ankety. Tento pořad však bude zajímavý nejen tím, že se dozvíte, kdo skončil padesátý a kdo první, ale diváci se dozví i velkou porci zajímavých, zábavných a faktických informací, z nichž některé možná doposud neznali. Pořad obohatí i řada známých osobností, které byly k této příležitosti pozvání.
  • ČT 2, 20:00 – dokument Jaromír Jágr: stále na vrcholu - Dokumentární film o přelomovému období v životě hokejisty, který dosáhl v ledním hokeji všech myslitelných met a právem patří mezi nejlepší hokejové hráče všech dob. Na začátku kariéry si Jaromír Jágr předsevzal, že bude nejlepším hokejistou na světě. V roce 2005 se stal členem prestižního Triple Gold Clubu, sdružujícího hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa.
  • ČT 2, 21:45 – komedie Panelstory aneb Jak se rodí sídliště - Pověstná satira, dlouhé roky zakazovaná, se odehrává na rozbahněném velkoměstském sídlišti, stále ohromuje dokonalou znalostí lidských povah, často směšně sobeckých a sebestředných, rozhodně však lhostejných k tomu, co se děje kolem nich. Vlastně jen vesnický děda ztracený uprostřed paneláků přináší závan opravdového zájmu a soucitu. Režisérka Věra Chytilová zvolila roztěkaný způsob snímání, kamera občas vyhlíží, jako kdyby byla zavěšená na rychle se pohybujícím kyvadle. Československá komedie (1979)
  • CS Film, 22:00 – drama Bony a klid - Cesta důvěřivého chlapce z malého města mezi překupníky valut a za mříže je vylíčena se znalostí problematiky a dobových reálií, kterou autor námětu nabyl při své reportérské praxi. Špička tohoto žánrového typu, kterou ani režisér Vít Olmer svými následujícími filmy nepřekonal. Velká životní role Jana Potměšila, Roman Skamene se našel ve výrazné figurce veksláka. Československé drama (1987)
  • Nova, 22:40 – akční drama Přepadení v Pacifiku - Úspěšný americký akční thriller je variací s dnes často frekventovaným motivem uzavřené společnosti ocitající se v moci bezcitných teroristů, kteří však ve svém jinak dokonalém plánu nepočítají s osamělým bojovníkem, jenž se jim staví do cesty. Po moderním mrakodrapu a letišti se takovou uzavřenou společností stala posádka americké bitevní loďi Missouri s jadernými střelami Tomahawk na palubě. Ta je přepadena teroristy, převlečenými za personál najatý k oslavě kapitánových narozenin, vedenými zrádným důstojníkem Krillem a paranoidním Strannixem, bývalým expertem CIA. Americko-francouzské akční drama (1992)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.